Přemýšlíte nad variantou topení? Tepelné čerpadlo patří k těm nejúspornějším

U rodinných domů je obzvlášť potřeba přemýšlet nad variantou vytápění, dát domov celé domácnosti totiž není nic levného. Pokud i vy přemýšlíte nad tím, který druh vytápění bude ten nejlepší a nejvýhodnější, zjistěte si více o tepelných čerpadlech.

Klasické kotle

Mnoho velkých rodinných domů na vesnicích ještě stále topí v kotli na uhlí nebo dřevo, jako tomu bylo v dřívější době. Od toho se ale pomalu upouští z mnoha důvodů. Jistý nekomfort při zatápění a přikládání dřevem do kotle může být jeden z mnoha důvodů, proč se rodina rozhodne pro investici do jiného druhu topení. Na výběr je pak mnoho variant, mezi nimiž je klasické elektrické vytápění nebo plyn. Tyto varianty jsou však, vzhledem k velkému růstu cen za energie, velmi neekonomické.

Kotlíková dotace

Ohromným důvodem, proč se rozhodnout právě v této době pro modernější styl vytápění domova, jsou dotace. Nová zelená úsporám nebo Kotlíková dotace jsou skvělé možnosti, jak snížit investici do nového topení. Ve většině případů funguje vrácení peněz dotací na základě zaplacené faktury za celou částku nového topného zařízení. Záleží pak na formě dotace, může se jednat až o 40 procent částky.

Proč tepelné čerpadlo?

U tepelného čerpadla je velkou výhodou distribuční sazba, kterou si můžete nechat předělat při namontování čerpadla. Díky nové distribuční sazbě D75d dostanete možnost fungovat v celé domácnosti až 20 hodin na nízký tarif, takzvaný noční proud. Celý ceník je také mnohem výhodnější, na rozdíl od toho původního, který v domácnostech bývá. Hlavně díky tomu se nemusíte bát vysokých cen, i přesto, že tepelné čerpadlo funguje na elektriku.

Tepelná čerpadla fungují buď na základě vrtu do země, takový vrt však není vždy potřebný. Stejně tak můžete nechat techniky jen na povrchu země, to znamená nechat nainstalovat samotnou krabici s vrtulemi ke stěně domu. Uvnitř, nejčastěji v technické místnosti, se pak nachází řídící jednotka, která celou domácnost a její tepelný komfort ovládá.

Výhodou je také mobilní aplikace, přes kterou můžete teplo regulovat, jak je třeba.

Zdroj foto: www.freepik.com