Chcete se cítit lépe po fyzické i duševní stránce? Váš životní styl potřebuje změnu a rozdíl pocítíte velmi brzy

Jste často unavení, nemáte ideální fyzičku, máte pocit, že jste pořád ve stresu, nic vám nejde a nebaví vás ani to, co vám předtím dělalo radost? Chtěli byste se cítit lépe, ale nevíte, kde začít? Řada lidí si myslí, že všechno vyřeší léky nebo doplňky stravy. Ve skutečnosti stačí občas začít u toho, jak běžně žijeme.

Máte dostatek pohybu, dodržujete pitný režim a jíte zdravě? Kromě toho je ale také nutné změnit přístup nejen k životu ale k sobě samým. Jak se tedy cítit lépe a co pro to musíte udělat každý den?

Pozor na to, co jíte a pijete

Bez změny jídelníčku to nepůjde. Pokud chcete mít více energie, chcete zlepšit celkově své zdraví a kondici a cítit se po všech stránkách lépe, musíte se naučit i správně jíst. Najděte si čas, pravidelně jezte a pijte dostatek vody a neslazených bylinných čajů. Velice důležité je ale ohlídat si, co jíte. I když nemáte dostatek času, neodbývejte se. Pokud máte v oblibě stánky s rychlým občerstvením nebo jíte často polotovary, není divu, že nemáte dostatek energie. Změna jídelníčku udělá opravdu divu.

Je třeba jíst ovoce a zeleninu, kromě toho se snažte jíst celozrnné výrobky, a hlavně doma vařte. Najděte si čas alespoň jednou týdně a navařte si klidně dopředu, připravené pokrmy totiž můžete v krabičkách jednoduše zamrazit. Vždy je lepší připravit si domácí stravu, vaříte totiž vždy z potravin, které si sami vyberete, vždy budete vědět, co jíte, a můžete si tedy vybírat to nejlepší. Vyhýbejte se i limonádám, slazeným džusům a nápojům. Nebezpečné sacharidy také číhají na každém kroku, omezte i příjem cukrů, které se chytře schovávají třeba v bílém pečivu, které je tolik oblíbené.

Pohyb dělá zázraky

Pokud pravidelně nesportujete, odrazí se to na vaší fyzičce. Ale pravidelný pohyb má i blahodárný vliv na duševní zdraví. Je třeba najít si nějakou aktivitu, pokud nestíháte chodit do posilovny nebo se necítíte na kolektivní sporty a máte raději klid, vydejte se do přírody. Vždyť i čerstvý vzduch uzdravuje tělo i mysl. Vyberte si cokoliv, choďte třeba jen na procházky nebo si udělejte lehkou projížďku na kole.

Můžete zkusit i jógu, která vám pomůže cítit se lépe hlavně po psychické stránce, díky józe můžete navíc začít i lépe spát. Je však úplně jedno, co si vyberete. Všechno, co děláte, by vás mělo bavit. Nic proto nedělejte nuceně. Naopak každá volnočasová aktivita by vás měla bavit, měla by vás těšit, jen tak si dokonale vyčistíte hlavu.

Najděte si čas jen na sebe, bez výčitek

Zejména ženy mají s tímto problém. Práce, péče o rodinu a děti, povinnosti, domácnost, domácí úkoly, starost o domácí mazlíčky i příbuzné. Zatímco muži umí mnohem snadněji od všech starostí utíkat, ženy mají obvykle pocit, že nemohou a volný čas samy pro sebe si najdou jen málokdy. Jestliže se ale chcete cítit lépe a nechcete se neustále trápit jen povinnostmi, musíte se naučit i odpočívat. Pokud už si ale někam vyrazíte s přáteli, zajdete si na masáž nebo si začnete číst knihu, nemyslete na to, že něco nestíháte a myšlenky nesměřujte jinam. Naučte se vypnout, nevyčítejte si, že máte chvíli od všeho volno. V tomto případě by vám mohla pomoci i meditace, která vás naučí se zklidnit.

Nechte starosti v sauně

Vyzkoušet můžete i saunu. V sauně se tělo zahřeje, a díky pocení ze sebe dostanete všechny toxiny i starosti. Díky pravidelnému pobytu v sauně posílíte svou imunitu, zpomalíte přirozený proces stárnutí, zlepšíte si pleť, a dokonce vám sauna pomůže ve snaze zhubnout. Kromě toho sauna skvěle působí i na zlepšení krevního oběhu.

Nezapomínejte na to, že fyzický a psychický stav každého z nás se navzájem ovlivňují. Pokud není psychika v pořádku, promítne se to i na tom, jak se cítíme fyzicky. Pokud chcete nějakou výraznější změnu, pracujte proto hlavně na svém duševním zdraví. Stejně tak nikdy nebudeme úplně šťastní, když nás budou trápit fyzické obtíže.

Zdroj foto: www.freepik.com