Jak vybrat tu správnou fotopast?

Jedete na dovolenou a bojíte o svůj majetek? Ale co teď, když ty zabezpečovací systémy jsou tak drahé? Vyzkoušejte levnější, ale stejně efektivní fotopasti Bunaty. Tyhle fotopasti bezpečně zachytí nejenom nezvaného návštěvníka, ale stejně tak zvíře, které k vám omylem zabloudilo. Vy budete mít alespoň jasno, kdo nebo co vám případnou škodu způsobilo.

Jak ale takovou fotopast vybrat, když jsem laik?

V dnešní době je na trhu velké množství různých fotopastí, ve kterých se člověk jen těžko vyzná. Je třeba tedy provést pár základních kroků, abyste byli se svou fotopastí spokojeni a aby splňovala všechny vaše požadavky:

Ujistěte se u prodejce, zda nabízí možnost pozáruční opravy – není radno je totiž podceňovat! Pokud vám prodejce řekne, že pozáruční oprava se nevyplatí, ihned dejte od výrobku ruce pryč – tady to „smrdí“!

Ujistěte si jakou potřebujete rychlost spouště. Pokud se fotopast Bunaty aktivuje, zapne se do stand-up režimu. To je pohotovostní režim, ve kterém je aktivní PIR čidlo, které snímá, co se před fotopastí děje. Než ale udělá fotku a odešle na SD kartu, většinou to trvá 0,4 – 1,2 sekundy. To je doba, za kterou zloděj může klidně utéci. Proto doporučujeme raději zvolit fotopast s rychlejší spouští.

Volte správnou dobu expozice – doba expozice je velice důležitý parametr, který určuje kvalitu fotografie, nicméně video jí není vůbec ovlivňováno. Je důležitý hlavně pro noční záběry. Tip: Pokud se doba expozice blíží k jedné sekundě, mohou být záběry rozmazané. Většina fotopastí používá pro noční režim dobu expozice od 1/4 po 1/25.

Je libo GSM? Náklady na pořízení jsou sice o něco dražší a provoz také není bez prostředků. Nicméně stačí koupit kredit v hodnotě 200,- a nechat ho fungovat po jeho dobu životnosti – což je šest měsíců.