Vše, co jste potřebovali vědět o chiptuningu

Určitě jste toto slovo již slyšeli. Co ale v případě, že o něm zase tolik nevíte? Není nutné zoufat. Pomůžeme vám a řekneme, co je to chiptuning, stejně jako vám uvedeme i několik dalších celkem důležitých věcí, které se dané možnosti úpravy vozu přímo týkají.

Co je to chiptuning?

Jak už jistě tušíte, jedná se o určitou úpravu automobilu. Nikoliv ale s ohledem na jeho konkrétní design, ale s ohledem na jeho parametry. V praxi se jedná o úpravu, která je spojena s tím, že dojde úpravě řídící jednotky. A to softwarově. Tedy bez složitých zásahů. V podstatě je vše realizováno ve třech krocích:

  • Připojení k vozu
  • Přehrání software
  • Kontrola a test

Kde ho poptat?

Možností je celá řada. Určitě nedoporučujeme různé amatéry, u kterých je riziko nekvalitně odvedené práce a budoucích problémů. Raději doporučíme profesionály, kteří ví co dělají. Poptávaný je třeba chiptuning v Praze, který pochopitelně není jedinou možností která se dá využít. Opomenout nelze ani další větší i menší města po celé ČR.

Jak může vypadat úprava?

S ohledem na přání zákazníka existují hned dvě cesty. První a populární hlavně u mladých lidí je zvýšení výkonu samotného vozu. Druhou cestu využívají ti, kteří hodně jezdí. Ta jim pomůže k tomu, že jejich vůz bude mít nižší spotřebu. Jistota budoucí úspory na palivu je zaručena. V mnoha případech je možné poptat i určitou kombinaci daných úprav – tedy celkovou optimalizaci vlastností auta.

Jak je to s legálností?

Velmi častá otázka. Odpověď na ni je však jednoduchá. Pro příklad je vhodné podívat se například na web Mereni-vykonu.cz. Zde máte možnost poptat úpravu, která bude homologovaná. Tedy úpravu, která bude zapsaná do technického průkazu vozidla. A to znamená jednu jasnou věc, a to konkrétně takovou, že chip tuning skutečně může být zcela legální. Dobrá zpráva pro toho, kdo doposud váhal.