Jak dosáhnout naprostého soukromí na vašem pozemku?

Bydlíte v části města, která je frekventovaně navštěvovaná? Nebo jen toužíte po větším soukromí? Pocit bezpečí a soukromí by měl být na vašem pozemku, tedy zahradě, naprosto základním. Pokud se však cítíte být stále sledováni zraky kolemjdoucích, měli byste tuto situaci změnit. Přinášíme vám několik tipů, které vám mohou pomoci.

Krok k dostatečnému soukromí

Často je ihned za vaším plotem ulice a chodník, po kterém se běžně prochází desítky lidí a občas nakouknou do vaší zahrady. Před zraky kolemjdoucích se můžete chránit s pomocí živého plotu, který slouží jako estetický doplněk zahrady, ale také jako ochrana vašeho soukromí. Dobrou volbou je i dřevěný plot, který neprohlédne žádné zvědavé oko. Co když však máte na zahradě pletivo a o sázení živého plotu nemáte zájem?

Pomůže stínící tkanina

Záchranou se pro vás může stát stínící tkanina, jindy také nazývaná jako stínící síť, plachta či textilie, která účinně sníží průhlednost oplocení. Toto řešení je navíc finančně velmi přívětivé a zbaví vás veškerých starostí, které vám dělají zraky kolemjdoucích. Velkou výhodou tkaniny je i snadno a rychlá instalace, a to s pomocí ok na okraji sítí a dlouhá životnost. Vybírat si můžete ze stínících tkanin o výšce 100, 120, 150, 160, 180 a 200 cm. Stínící tkanina vám může být nápomocná i při zastínění pergol, zahradních přístřešků či teras, přistínění rostlin či skleníků, ale i jako bezpečnostní zástěna při stavebních pracích.

Přemýšlejte efektivně

Nejrychlejší a nejsnadnější možností, jak zabránit průhlednosti plotu, se stává právě stínící tkanina, kterou rychle nainstalujete a pořídíte za skvělou cenu. Se stínící tkaninou se už nemusíte bát zraků kolemjdoucích a nepříjemného pocitu, že vás někdo sleduje. Stínící tkanina vás chrání také před hlukem z ulice a poskytuje soukromí.