Péče o domácí mazlíčky

Každý majitel domácího mazlíčka, ať je to pes či kočka, se snaží mu zajistit tu nejlepší péči. Ta se týká i zdravotního hlediska. Velká část majitelů nechává své mazlíčky kastrovat a to hned z několika důvodů. Pokud i vy přemýšlíte nad tímto veterinárním zákrokem, obraťte se na veterinární kliniku metropolvet, která tyto zákroky provádí. V jejím týmu pracují zkušení veterináři, kteří všem zvířatům věnují náležitou péči. Svým klientům nabízejí osobní přístup. Klinika disponuje nejmodernějším vybavením, moderním operačním sálem a má i vlastní laboratoř. Na webu kliniky naleznete i veterinární poradnu, v níž se nachází celá řada zajímavých článků s radami a nápady, které jistě ocení každý chovatel.

Proč nechat své domácí mazlíčky kastrovat?

Důvodů pro kastraci je celá řada. Jedním z nich jsou závažná onemocnění a dalším mohou být hlediska preventivní. Kromě toho, díky kastraci, dochází ke snížení počtu opuštěných zvířat.

Kastrace feny pomáhá předcházet nádorům mléčné žlázy. Toto onemocnění patří mezi nejčastější nádorová onemocnění. Pokud se kastrace provádí před prvním háráním, riziko se snižuje téměř na nulu. Mezi další zdravotní obtíže, kterým kastrace pomáhá předcházet, patří záněty dělohy nebo cukrovka.

Kastrace psa pomáhá zamezovat nežádoucím projevům chování psů, mezi něž patří toulání se za háravými fenami a jejich následné nežádoucí nakrytí nebo značkování močí. Kastrace je nezbytná při některých zdravotních obtížích.

Kastrace kočky zabrání přemnožení. Kastrovaná kočka se drží blíže domovu, je klidnější, více mazlivá. Některé studie dokládají, že kastrované kočky se dožívají vyššího věku.

Kastrace kocoura pomáhá zamezovat jeho nežádoucímu chování. To nejčastější je toulání, rvačky s ostatními kocoury, značkování teritoria. Kastrace se také provádí ze závažných zdravotních důvodů.