Co rozhodně nesmí chybět v dámském šatníku

Každá žena pravidelně řeší otázku, co si obléknout? Pokud si sestavíte šatník dle vlastních potřeb, bude pro vás tato otázka velmi jednoduchá. Pokud si vyberete a nakoupíte vhodné kousky, můžete je libovolně kombinovat.

Jak si sestavit vhodný šatník?

Dámský textil je poměrně široký pojem. Před jeho nákupem je tedy potřeba si nejprve ujasnit, k jakým příležitostem nejčastěji oblečení potřebujete – škola, práce, divadlo, sportovní aktivity, společenské události, večery s přáteli nebo třeba časté schůzky s klienty. Jakmile si ujasníte příležitosti, můžete začít vybírat vhodné kousky oblečení. Oblečení vybírejte pouze pro aktuální sezonu a takové kousky, které se dají nosit celoročně.

Pokud vás přitahuje určitý styl oblečení, poohlédněte se po inspirujících obrázcích, které vám pomohou ujasnit si, jakým způsobem se dá konkrétní styl nosit a kombinovat jednotlivé kousky oblečení.

Dalšími důležitými hledisky, které je při výběru nutno brát v potaz, jsou vlastnosti oblečení – materiál, barvy, charakter, případně detaily (zapínání, doplňky). Vybírat můžete i levné dámské oblečení, které je také kvalitní.

Tipy pro vás

Počet jednotlivých kousků uzpůsobte svým potřebám.

V šatníku by rozhodně neměly chybět několikery kalhoty, každé vhodné pro jinou příležitost. Vybírejte materiály nemačkavé s výškou kalhot pod pupík, nebudou tak nikde škrtit a nikde nebude nic vykukovat. Podobné vlastnosti by měly mít i sukně. Kromě toho nesmíme zapomínat na různou délku a střihy. Kalhoty i sukně volte raději v jednobarevném provedení, snáze se vám tam budou kombinovat s horním dílem oblečení.

K sukni i kalhotám se hodí úpletové či volnější topy, halenky košilového střihu s krátkým nebo dlouhým rukávem a proti chladu to může být lehčí svetřík nebo pašmína.

Inspiraci pro jednotlivé kousky naleznete v e-shopu bavlissimo.