Nemůžete najít klid? Odhlučněte si byt

Klid je pro někoho samozřejmost, pro někoho je to vzácnost, kterou si užije jen málokdy. Existuje problém, který trápí nespočet lidí a tím jsou hluční sousedé. Pokud máte smůlu a narazíte na hlučné sousedy, snadno vám pak udělají ze života peklo. Obzvláště nepříjemné je, když sousedé dělají hluk v momentě, kdy se potřebujete vyspat. Špatní sousedé jsou častým důvodem soudních sporů, hádek nebo i častého stěhování. Než začnete vymýšlet extrémní řešení, je vhodné zvážit odhlučnění bytu.

Specialisté na odhlučnění

Nejvíce trápí hluk lidi v panelových bytech na sídlištích. Ačkoliv jsou mezi lidmi betonové stěny, někdy se může zdát, jakoby byly dané stěny jen z papíru. Odhlučnění bytu je investice, která vám může zachovat nervy i zdravý rozum, odhlučnění je velmi účinné a zajisté zaznamenáte velký rozdíl. Na odhlučnění se v Čechách specializuje firma Potichu Czech s.r.o., kterou najdete na webu Potichu.cz. Firma vám zajistí účinné odhlučnění podlahy, stěn, ale i stropu. Může jít o odhlučnění bytu, ale také komerčních nebo technických prostorů.

Pokud je vaším cílem izolace podlahy proti hluku, firma vám zajistí materiály, které mají vysokou objemovou hustotu a elasticitu. Takový materiál zachytí většinu zvukových vln. Společnost doporučuje především desku Phonestar Wolf, akustický pás nebo akustickou pěnu Silent Foam 125.

Mnoho bytů je bohužel řešeno tak, že je přes podlahu vše slyšet, následně snadno slyšíte dupat běhající děti nebo i psa. Často pomůže kvalitní kročejová izolace, ta je vhodná pro izolaci takových zvuků jako je chůze, dusot i posouvání židlí.

Běžné izolace a podlahové krytiny nedokáží hluk dostatečně dobře izolovat, proto vám firma doporučí vhodné materiály a může vám celou hlukovou izolaci i realizovat. Pokud potřebujete odhlučnit strop, podlahu nebo stěny, neváhejte společnost na Potichu.cz kontaktovat, doporučí vám nejlepší řešení, abyste si konečně mohli dopřát více klidu.