Jak bydlet podle Japandi a co o tomto stylu musíte vědět?

Kdo by se rád necítil ve svém domově příjemně? Pokud máte pocit, že je načase ve vašem bytě něco změnit, možná pro vás máme vhodné řešení. Vyzkoušejte bydlení ve stylu japandi. Jak tento styl vypadá, odkud se vzal a proč na něj spousta lidí nedá dopustit?

Co je to styl Japandi a kde se vzal?

Japandi je kombinací japonského stylu bydlení s tím skandinávským. Samotný název Japandi je složeninou slov japanese a scandi. Japonský styl bydlení je velmi čistý, prostorný a minimalistický. Zatímco skandinávský styl je přírodní, elegantní a klade důraz na to, aby se člověk v daném interiéru cítil hlavně příjemně. Kombinací těchto dvou stylů tedy vznikne zcela funkční prostor, ve kterém se vyskytují přírodní materiály a ve kterém více znamená méně. Minimalisté si tedy přijdou na své.

Snadný úklid a zcela funkční bydlení

Bydlení v domácnosti zařízené v Japandi stylu, je pohodlné, praktické a zcela funkční. Díky minimu věcí je totiž úklid celého domova otázkou několika minut. Absence zbytečných dekorací, které nemají žádnou praktickou funkci, zase znamená, že se budete v Japandi interiéru cítit příjemně a nebudete obklopeni zbytečnými věcmi.

Jaké materiály a barvy patří do Japandi interiéru

Co se volby materiálu týče, v Japandi stylu mají své čestné místo dřevěné předměty, kov, kámen a také nejrůznější textilie. Barvy do interiéru volte rovněž v přírodních tónech a preferujte spíše tlumené odstíny. Toužíte-li dodat své domácnosti japonský nádech, můžete si na některý volný povrch položit nápaditou bonsaj. Ale nezapomeňte se o ni řádně starat.

Proměňte svou domácnost v oázu klidu a zbavte se nepotřebných věcí. Uvidíte, že bydlení v minimalisticky zařízeném domově v odklopení přírodních materiálů a tlumených barev vás bude bavit a přinese vám vytoužený klid a mír.

Zdroj foto: www.freepik.com