Dřevěné parkety a vinylové podlahy

Současný výběr podlahových krytin je tak pestrý, že si vybere úplně každý. Záleží jen na preferencích, vkusu a požadavcích majitele bytu. Podstatný je také charakter objektu a jeho interiéru. Některé podlahy se nehodí do každého prostoru, ovšem například dřevěné parkety jsou funkční i elegantní jak v rustikálně pojatém interiéru, tak v moderním bytě. Dřevo je jako materiál stále v módě a vždy bude. Kdo dává přednost praktičnosti a malým nárokům na údržbu, může zvolit vinylovou podlahu.

Proč dřevěné parkety?

Tento druh podlah má svou bohatou dlouholetou tradici. Zejména v městských bytech byly dřevěné parkety znakem elegance a dobrého vkusu. Vždy dokázaly navodit příjemnou, teplou a útulnou atmosféru, a to především díky přírodnímu dřevu, ze kterého byly parkety vyrobeny. Dnešní moderní technologie umožňují vyrobit nejrůznější druhy parket jak v rustikálním, tak moderním stylu. Sortiment obchodu Floor Experts zahrnuje téměř 500 variant dřevěných parket, takže si každý může vybrat podle svých požadavků a vkusu.

Přednosti dřevěných parket

Vedle elegantního vzhledu a přírodního původu se dřevěné parkety vyznačují i rozmanitostí pokládky. Díky této vlastnosti můžete dramaticky změnit celkový vzhled místnosti. Parkety je totiž pokládat tak, že na podlaze vznikne vzor šestihranný, šachovnicový nebo cihlový. V každém případě se můžete spolehnout nejen na elegantní vzhled, ale i dlouhou životnost podlahy.

Vinylové podlahy

Vinyl je moderním materiálem, který má víceúčelové použití. Vinylové podlahy jsou skvělou alternativou dřevěných podlah, neboť jsou nabízeny v různých dekorech, včetně napodobenin nejrůznějších dřev, ale i kamenných nebo keramických obkladů. V posledních letech nabývají vinylové podlahy na popularitě především v moderních prostorách, ať už jsou to domácnosti, kanceláře či jiné veřejné prostory. Vinylová podlaha se snadno pokládá, je nenáročná na údržbu a také velice odolná. Příjemně se po ní chodí a cenově je dostupná.