Cvičí celá rodina

Také si říkáte pokaždé, když se postavíte na váhu, že byste se sebou měli začít něco dělat? Ale „dokopat“ se do něčeho, to je ten první, nejdůležitější – a hlavně ten úplně nejtěžší krok. Kdyby se tak dalo dělat něco, co nás bude bavit a přitom spalovat kalorie? Mnoho z nás cvičení nudí, protože jdečistě o věc jednotlivce. Ale co tak zkusit zapojit i někoho z rodiny? To už by vás přece mohlo začít bavit provozovat nějaký sport, když vás doprovodí třeba sestra nebo máma, se kterými se při sportování můžete bavit. Potom uvidíte, že cvičení začne ubíhat „jak voda“ a vy najednou zjistíte, že vás sportování dokonce baví a nejenom že se dostanete do formy, začnete hubnout, ale také budete mít i nového koníčka. No, nezní to skvěle?

Jak na ten nejhorší tuk?

Nejčastějším místem, kde se usazuje tuk, je samozřejmě na břichu. Trápí to nejenom ženy, ale i spoustu mužů, i když ti se tímto problémem zrovna tak nezabývají. Teď je čas na tu klasickou otázku – jak se toho břicha jednou pro vždy zbavit? Zapomeňte na chemické přípravky a všemožné pilulky, které se živí pouze reklamou a účinek je spíše placebo, či v lepším případě vás akorát odvodní, vy zhubnete nějaké to kilečko a budete se těšit ze zázračného účinku nových prášků. Zeštíhlovací pásy jsou také sice zajímavé řešení, ale s tukem vám určitě nepomůže, jen ho prostě „schová“ – takže efektivita nulová.

Tuky prstě musíte začít rezolutně pálit. Nejenom že se ukládají na břichu, hodně žen trápí jejich ukládání v oblastech zadečku, boků a hlavně stehen. Tuky, jak je známo, se velice snadno ukládají, ale jejich zbavování je o dost složitější.  Existuje samozřejmě spousta cviků na břicho, i když jejich efektivita je docela sporná, jelikož jimi tuky nespalujete – břicho jimi maximálně tak posilujete. Zapomeňte teda ze začátku na nějakou posilovnu, zbytečně utratíte peníze a budete marnit čas. Stejně tak vám ani nepomůže jízda na kole či rotopedu. Na zhubnutí břicha existuje prostě jen jeden zaručený sport – a to běhání!

Běhání, běhání, všechny tuky zahání

Tuky musíte rezolutně vyběhat – jiný recept prostě není, s tím je třeba se smířit, i když třeba tenhle druh sportu patří k nejméně oblíbeným u většiny z nás. Nejefektivnější je totiž běh hned po ránu a tady nastává kámen úrazu. Většina lidí totiž není schopna „vykopat“ se z postele. Ale pokud se překonají, určitě zjistí, že to stojí za to a nebudou ničeho litovat. Hlavně, když se třeba přidá i například ta sestra nebo někdo jiný z rodiny. Pokud nikoho neseženete, dejte zavděk alespoň sluchátkům a oblíbené muzice do uší – doporučujeme určitě nějakou rychlou a svižnou hudbu, která vás podpoří v běhu. Takový „běh s Mozartem“ moc efektivní určitě nebude. Nezapomeňte se pořádně před běháním rozcvičit, protáhnout nohy, abyste předešli bolesti svalů, pokud vaše tělo není na takový pohyb zvyklé.

Další cviky

Pokud začnete běhat za účelem hubnutí, po nějaké době budete pociťovat na svém těle výsledky. Jako první uvidíte právě změny nejen v oblasti břicha, ale také i v oblasti prsou. Tohle je nejlepší start pro rozšíření vaší „sportovní kariéry“, jelikož po tom, co uvidíte první výsledky na bříšku, klidně můžete „přesedlat“ na kolo či praktikovat známé cvičení – sedy-lehy. Můžete pokračovat známými cviky z posilovny, jako jsou například sklapovačky, činky, kliky, dřepy či jim podobné. Pro praktikování těchto cviků nepotřebujete ani moc místa – udělejte si prostor například před televizí a zapojte celou rodinu. Uvidíte, jak rychle vám posilování uteče a ještě si užijete spoustu zábavy s rodinou a navíc se vaše vztahy ještě utuží. No, nezní to přímo fantasticky?