Nebaví vás zima ve městě? Vyrazte na Šumavu a užijte si báječnou zimní dovolenou

zimní pobyt

Zima v Česku může být stejně úmorná a unavující, jako i magicky krásná a čarovná. Jde jen o to, kde zrovna jste. Je jasné, že ve městě plném rozbahněných ulic a všudypřítomného smogu to není žádná paráda, ale v přírodě dovede být zima skutečně nádherná. Zimní dovolená na Šumavě je přesně to, co vás přesvědčí, že v zimě němá smysl jezdit za exotikou, ale skutečný odpočinek a pohodu najdete i u nás.

Co Šumava nabízí?

Jedná se o rozsáhlé území, které dovede nabídnout řadu aktivit a možností vyžití. Celému regionu dominuje samozřejmě Lipno, takže ubytování na Šumavě v okolí Lipna je velmi strategická volba. Odtud můžete dle své volby vyrazit lyžovat, na běžky nebo třeba bruslit. Na běžkařské trasy lze nastoupit doslova „za rohem“ a pokud máte štěstí na pořádnou zimu a Lipno zamrzne, můžete si užít jedinečné bruslení na nejdelší dráze světa. A pokud vás klasické zimní aktivity nudí, lze si pobyt na Šumavě okořenit sportovním rybolovem.

Lyžování na Šumavě

Výhodou je, že můžete využít jak české, tak i německé svahy. Díky tomu máte, co by kamenem dohodil, desítky kilometrů sjezdovek všeho druhu, kde si na své přijdou jak začátečníci, tak také ti, kdo touží po větším adrenalinu.

A když vás lyže omrzí?

Šumava je nádherná v každém ročním období, a v zimě to platí dvojnásob. Výhodou je, že na turistických trasách nepotkáte mnoho lidí, takže si užijete nádherné přírodní úkazy v soukromí a bez davů lidí. Navštivte Boubínský prales, Černé nebo Čertovské jezero a obdivujte malebnost, se kterou zde zima dovede kouzlit. Zimní pobyty vám pomohou relaxovat a načerpat sílu do další práce a povinností, které na vás doma čekají.

Kde rezervovat?

Zimní putování po Česku je skvělou volbou – rezervujte si své ubytování na Hotel.cz a získáte komfortní nabídku desítek hotelů, které vás rády přivítají už letošní zimu a nabídnou vám svůj nejlepší servis.

Zdroj obrázku: Pixabay