3 důvody, proč byste měli číst knížky

Knihy jako médium jsou bohužel na ústupu. Proto vám přinášíme tři důvody, proč byste jim měli dát přednost před televizí nebo počítačem.

Lehnout si a číst – může být snad něco lepšího? Ano, benefity z toho plynoucí. Čtení totiž není jen o lenošení a odpočinku, ale také o trénování mozku. Proto jsme si pro vás připravili tři důvody, proč byste i vy měli se čtením začít.

Snížený stres

Pokud jste každý den zavaleni požadavky z práce, od rodiny a blízkých, tak se to podepíše na vašem zdraví. Stres není dobré podceňovat. Každý den je tedy dobré udělat něco, co pomůže s jeho vyplavením z těla. Věděli jste, že čtení knih je k tomuto účelu naprosto ideální? Stačí jen šest minut denně k tomu, abyste se zklidnili a naladili pohodovou atmosféru. Tedy alespoň pokud čtete něco zábavného. Nemáte-li co číst, tak mrkněte na žebříčky knih od největší knižní databáze CBDB.cz a něco si vyberte.

Zdraví i v pokročilém věku

Čtení patří mezi jednu z nejlepších aktivit nejen pro odplavení stresu. Pokud tedy chcete udržet váš mozek v co nejlepší kondici, pak není nic lepšího, než vzít do ruky knížku a ponořit se do jejího příběhu. Celá řada studií totiž prokázala, že jde o skvělý způsob, jak trénovat mozek. Tímto způsobem ho tak snadno udržíte v dobrém stavu až do pokročilého věku.

Lepší slovní zásoba

Nejčtenější knihy pomáhají dosáhnout vyššího skóre při IQ testu. Tedy alespoň u dětí a mladistvých. Na univerzitě v Berkeley se totiž ukázalo, že bohatá slovní zásoba nabytá díky knihám, zajistila studentům lepší výsledky při testech inteligence. To, že budete číst, ovšem automaticky neznamená, že budete inteligentnější. Je potřeba si vybírat. A to nejen co se týče žánrů, ale také média. Vědci totiž doporučují, abyste dávali přednost klasické četbě před elektronickou čtečkou. Ta sice v dnešní době dokáže dobře napodobit vlastnosti papíru, nikdy se jí však nepodaří ho úplně nahradit.