Velbloudí mléko je oblíbenou superpotravinou již od dob starověku

Moderní superpotraviny pravděpodobně dobře znáte. Ať už se jedná o avokádo, borůvky, chia semínka či zelený ječmen, určitě vám jejich názvy nejsou cizí. Jedna ze superpotravin vás ale nejspíš překvapí. Velbloudí mléko. V zemích, kde velbloudi žijí, se jedná o tradiční potravinu, jež je považována za samozřejmou.

Ale pro nás je velbloudí mléko zatajenou superpotravinou, se kterou se můžeme setkat například na dovolené v Egyptě. Proč je právě velbloudí mléko řazeno mezi superpotraviny a jak chutná?

Velbloudí mléko

Výhodou velbloudího mléka je to, že oproti ostatním živočišným druhům mlék obsahuje podstatně méně cukru a cholesterolu. Díky svému složení se dokonce nejvíce podobná lidskému mateřskému mléku. Velbloudí mléko je vhodné také pro jedince, kteří trpí laktózovou intolerancí, protože neobsahuje onen kritický protein, který spouští alergii.

Proč je velbloudí mléko superpotravinou?

Kromě toho, že velbloudí mléko je skvělou náhražkou mléka kravského, obsahuje rovněž spoustu antioxidantů, což z něj dělá superpotravinu. Díky antioxidantům totiž zpomaluje proces stárnutí a velbloudí mléko se dá dokonce používat jako vhodné probiotikum.

Jak velbloudí mléko chutná

Když dojde na chuť velbloudího mléka, nejde jednoznačně popsat. Chuť je totiž ovlivněna tím, jak bylo mléko zpracováno. Někdy může chutnat jako kravské mléko, jindy může mít výraznou nasládlou chuť a v některých případech může být dokonce i mírně slané. Jestliže někdy budete mít možnost velbloudí mléko ochutnat, rozhodně neváhejte.

Zajímáte-li se o to, co jíte a rádi do svého jídelníčku zařazujete potraviny s téměř až magickými účinky, neměli byste si velbloudí mléko nechat ujít. V Africe na něj narazíte na každém kroku, protože je pro tamější obyvatele stejně běžné jako pro nás to kravské.

Zdroj foto: www.freepik.com