Nejlepší a nejprodávanější lednice tohoto roku: vyberte si i vy tu svou!

Lednice v kuchyni

Lednice je bezpochyby nezbytnou součástí každé domácnosti. Bez ní si už dovedeme jen stěží představit uchovávání potravin. Vybrat správnou lednici je proto zcela zásadní i proto, že jde o investici na několik (desítek) let a budete ji využívat skutečně denně. Je tedy třeba vybrat nejen správnou velikost, ale zvážit i různé funkce, spotřebu a mnoho dalšího. Které jsou nejprodávanější lednice a čím vynikají?

Myslete na energie

Při výběru lednice by zásadním parametrem měla být právě energetická třída. Ta říká, kolik energie lednice na svůj provoz spotřebujte. Vyplatí se rozhodně investovat do té nejlepší, protože lednice je v provozu nonstop, a i mírná úspora se během let značně projeví.

Jak velká?

Velikost lednice je dost individuální záležitost, která je navíc limitována i prostorem, který máte k dispozici. Udává se ale, že pro jednoho člena domácnosti byste měli počítat asi se 70 litry chladicího prostoru.

S mrazákem nebo bez?

Kvůli své praktičnosti bývají nejlepší lednice s mrazákem. Zabijete tak v podstatě „dvě mouchy jednou ranou“. Pokud ale máte například ve sklepě prostor pro samostatný mrazák, můžete na tom v kuchyni šetřit nebo jej vynechat úplně. Obecně se ale dá říct, že mrazení je naprosto skvělým způsobem skladování potravin, a pokud tedy vyloženě nešetříte každý centimetr, nebojte se vybrat i lednici s větším mrazákem.

Něco navíc?

Řada lednic je dnes vybavena vychytávkami, které vám usnadňují a zpříjemňují život. K nim patří třeba oblíbený dávkovač vody a ledu. Zejména u amerických lednic je to doslova nepostradatelná součást. Myslete ale na to, že takové lednice obvykle vyžadují napojení na přívod vody, někdy mohou být také náchylnější k poruchám. Záleží pak na vašich osobních preferencích a zvyklostech, zda tyto vymoženosti skutečně v každodenním životě využijete.

Kde nakupovat?

Možností je celá řada, ale nejlepší ceny obvykle najdete on-line. Vyberte si nejlepší lednice 2022 na portálu vyberte.cz. Tento vyhledávač zboží vám umožní snadno a efektivně vyhledávat mezi různými značkami, porovnávat ceny a vybrat vašeho favorita snadno a rychle.

Zdroj náhledové fotografie: Unsplash.com