5 důvodů, proč si nechat změřit hladinu testosteronu

Pokles hladiny testosteronu je nevyhnutelný jev, ke kterému u mužů dochází od cca 30. roku věku. Moderní způsob života způsobuje, že hladina tohoto hormonu klesá rychleji než dříve. Dlouhodobě snížená úroveň testosteronu dokáže pořádně potrápit…

Řeč přitom není pouze o intimním životě, dostatečná hladina testosteronu je zásadní pro zdraví mužů všeobecně, posuďte sami.

1.     Podpoříte své zdraví

Dlouhodobě nízká hladina testosteronu může vést ke vzniku onemocnění, jako jsou osteoporóza, srdeční choroby, cukrovka.

2.     Předejdete splínům

Je dokázáno, že nízká hladina testosteronu ovlivňuje negativně nejen fyzičku mužů, ale také psychiku. Snížená hladina tohoto hormonu může vést k výkyvům nálad, úzkostem hraničícím s depresemi.

3.     Udržíte si vitalitu v intimním životě

Správná hladina testosteronu je důležitá pro udržení libida i po čtyřicítce. Zároveň, testosteron ovlivňuje počet a kvalitu spermií.

4.     Budete vypadat lépe

Úbytek svalů, zhoršení stavu kostí, vypadávání vlasů jsou také následky snížené hladiny testosteronu. Pokud se vám podaří udržet si správnou hladinu tohoto hormonu, můžete těmto „strašákům“ předejít, tj. uchovat si dostatek svalové hmoty, minimum tělesného tuku.

5.     Podpoříte svůj pracovní výkon

A to nejen po fyzické stránce. Testosteron ovlivňuje i schopnost soustředit se či paměť. Nezáleží tedy na tom, jestli vás živí ruce či hlava, testosteron je pro vás důležitý.

Kde si nechat změřit hladinu testosteronu?

Pokud vás zajímá, jak jste na tom s testosteronem, je možné si nechat změřit jeho hladinu v ordinacích společnosti Alphalabs s.r.o., která se specializuje na udržování správné hladiny testosteronu u můžu prostřednictvím dekádami ověřeného know-how. Více o službách společnosti AlphaLabs s.r.o., stejně jako kontaktní formulář pro sjednání úvodní konzultace, najdete na internetových stránkách https://www.alphalabs.cz.

Zdroj náhledové fotografie: garagestock / Shutterstock.com