Malé byty připomínající rakve, i tak se žije v Hongkongu

Hongkong je město, v němž žije téměř 7,5 milionu obyvatel a chybí v něm místo na nové byty. Díky tomu se zde objevují byty tak zvané „coffin cubicles'“, které připomínají rakve. Organizace spojených národů tento způsob bydlení odsoudila jako urážku lidské důstojnosti, nicméně je to podle the Society for Community Organisation, v současné době pro téměř 200 000 lidí zatím stále jediná alternativa bydlení. Byty jsou většinou rozděleny na prostory o velikosti 1,5 – 12 m².

Benny Lam, který tato místa fotografoval, řekl v rozhovoru pro National Geographic, že po návratu domů plakal nad tím, v jakých životních podmínkách tamní lidé žijí. Se svou sérii „Trapped“ se snaží upozornit na špatnou situaci bydlení, která je daleko od okouzlujícího Hongkongu, který znají jeho návštěvníci a turisté.

Možná se ptáte, proč by vás to mělo zajímat, vždyť tyto lidi vůbec neznáte, nejsou součástí vašeho života. Ale není to pravda. Pokud Hongkong navštívíte, můžete se s nimi setkat. Může to být číšník, který vás obsluhuje v restauraci, strážník v nákupním centru nebo doručovatel, kterého potkáte na ulici.