Znečištění v Číně dosáhlo kritického bodu

Čína je země plná rozporů. V některých jejích částech se nachází nádherná přírodní krajina a na jiných místech této rozlehlé země dochází k totálnímu a nekontrolovatelnému znečištění.

Peking a další území jsou v současné době známé svou smogovou problematikou, která představuje velmi vážná zdravotní rizika. Neregulované znečištění některých vodních toků je poměrně častý jev. Čínští lídři sice slíbili, že se touto problematikou budou zabývat, ale změna v zemi, v níž se rychlým tempem rozrůstá průmysl, který znečištění velkou měrou podporuje, bude velmi obtížná.

Fishermen row a boat in the algae-filled Chaohu Lake in Hefei, Anhui province, June 19, 2009. The country has invested 51 billion yuan ($7.4 billion) towards the construction of 2,712 projects for the treatment of eight rivers and lakes including Huaihe River, Haihe River, Liaohe River, Chaohu Lake, Dianchi Lake, Songhua River, the Three Gorges region of the Yangtze River and its upstream area, Xinhua News Agency reported. REUTERS/Jianan Yu (CHINA ENVIRONMENT SOCIETY BUSINESS IMAGES OF THE DAY) FOR BEST QUALITY IMAGE ALSO SEE: GM1E57T19EY01 – RTR24T8T