Chcete posílit organismus? Maca peruánská jen zázračná superpotravina

Každý člověk dnešní doby, který si chce užívat maximální sílu a vlastní výkon, může občas tak trochu ztratit dech. Taková slabost se projevuje na samotném výkonu v práci, na duševním zdraví nebo také v intimních chvílích. Nenechte se rozhodit a doplňte přesně to, co potřebujete. Maca peruánská vám pomůže nejlépe.

Peruánský ženšen, jak se tomuto kořenu také říká, je plodina z peruánských And a blízkých hor. Maca peruánská je opravdu podobná ženšenu, někdo ji připodobňuje také řepě. K nám se dostává nejčastěji ve formě namletého prášku nebo v sušené podobě, nejjednodušší jsou však doplňky stravy v podobě tobolek.

Nejvíce multifunkční je ve formě prášku

Macu můžete ve formě prášku přidávat téměř do každého jídla nebo pití. Vhodná je například do vašeho oblíbeného smoothie, dá se dobře rozmíchat také v obyčejné sklenici vody. Její chuť vás možná překvapí nahořklým tónem, proto se často raději přidává k sladšímu ovoci.

Proč je Maca superpotravinou?

Tento kořen z peruánských And vás doplní veškerými živinami, které možná zrovna postrádáte. Souhrn vitamínů, minerálních látek, sterolů, saponinů a esenciálních aminokyselin vám dodá sílu do celého organismu. Kořen je skvělým antioxidantem. V Mace najdete například:

  • železo,
  • vápník,
  • zinek,
  • draslík,
  • vitamíny B, C a E.

V čem vám Maca pomůže?

Kromě dodání potřebných živin vám Maca dodá také sílu po fyzické i psychické stránce. Pokud se chcete cítit fit, silní a vyrovnaní, právě Maca peruánská vám pomůže k celkové rovnováze. Vitalita i dostatek síly k vytrvalosti vás nadchne už po měsíci užívání.

Zázračná potravina pro plodnost

Už ve starověkém Peru moc dobře věděli, jaký zázrak jim v horách roste. Po celém světě je dnes známo, že právě Maca zázračně pomáhá k plodnosti mužů i žen. Podporuje celkově libido i sexualitu, skvělým pomocníkem je ale také pro celý hormonální systém.

Pokud tedy toužíte po miminku a plánujete těhotenstvím zařaďte určitě právě Macu do vašeho jídelníčku.

Zdroj foto: www.freepik.com