Bylinky proti chřipce i viróze. Zkroťte zimní nachlazení snadno a přírodně

Zimní období jsou žně pro virózy, chřipky a další nachlazení. Stačí jen trochu slabší imunita a ani vám se tato onemocnění nevyhnou. Pořiďte si do vaší kuchyně skvělé pomocníky a užívejte je preventivně nebo jako první záchranu.

Bylinky jsou odjakživa skvělým pomocníkem pro lidské zdraví. Není proto divu, že je dnes používá tolik domácností a nedá na ně dopustit. Které bylinky jsou ale tou nejlepší volbou pro klasická zimní nachlazení? Ať už vás trápí lehká rýma, škrábe vás v krku nebo se o vás pokouší chřipka klasickou bolestí kloubů a únavou, bylinky budou tím nejlepším zachráncem.

Jak bylinky užívat na nachlazení?

Nejlepší metodou, jak bylinky zařadit do vašeho jídelníčku, je čaj. Sušené bylinky jednoduše chvíli povaříte nebo zalijete vroucí vodou a necháte louhovat maximálně pět minut. Poté pijte ještě horké či teplé, jedině tak mají ten největší účinek. Nekombinujte příliš mnoho bylin, to by mohlo být naopak kontraproduktivní.

Podběl jako králem zimních bylin

Na klasická zimní nachlazení vám jako první jistě pomůže podběl lékařský. Seženete ho buď v prvních jarních dnech na mezích a loukách, nebo v jakékoliv prodejně čajů a bylin. Tato bylina funguje jako první pomoc při dýchacích problémech, zánětech plic nebo průdušek. Skvěle tiší také suchý kašel. Podběl má trochu více hořkou chuť, proto se často podává v čajových směsích. Nikdy jej neslaďte cukrem, raději používejte med.

Voňavý lipový květ

Pokud se o vás pokouší chřipka, připravte si lahodný čaj z lipového květu. Lípa vás zbaví prvních příznaků chřipky a podobného nachlazení, dokáže také utišit horečku. Pokud spojíte podběl s lípou, snadno se zbavíte kašle a brzy začnete odkašlávat hleny z průdušek.

Celer vám dodá sílu

Začali jste léčit chřipku pomocí bylin? Přidejte také odvar z celeru nebo celer jako takový. Dodáte tak tělu mnoho důležitých vitamínů a minerálů. Celer je bohatý na hořčík, železo, vápník i draslík. Vaše imunita dostane vzpruhu během pár dnů.

Jaké bylinky jsou oblíbené u vás?

Zdroj foto: www.freepik.com