Jaké doklady budete běžně potřebovat při sjednání půjček?

Mezi sjednáváním půjček a hypoték jsou obrovské rozdíly. Největším rozdílem je především rychlost schvalování a také počet nutných dokladů, které budete muset dodat. A pochopitelně je jasné, že rychlost a dostupnost poskytnutí služeb je jednoznačně na straně půjček.

Rozhodně ale i u půjček budete muset dokázat minimálně základní osobní informace a občas dokonce i další dokumenty. Vše se rozhoduje hlavně podle toho, jaký účel a výši taková půjčka má. A přesně o tom, co vše můžete očekávat, se podíváme právě dnes.

Občanský průkaz naprostým základem

Nikdo nikomu dneska neposkytne peníze bez toho, aniž by došlo k jednoznačné identifikaci takového člověka. Proto je naprosto zásadní při jakékoliv půjčka prezentovat právě občanský průkaz. Pro jednodušší půjčky, jako je kupříkladu půjčka na op, není žádnou vzácností to, že se vyloženě půjčky poskytují jenom na občanský průkaz jako takový. Jenže u celé řady dalších půjček bude potřeba ještě druhý doklad totožnosti. Může být kupříkladu řidičský průkaz, nebo pas. Naopak se nepočítají doklady jako je kartička pojištěnce, nebo studijní doklady.

Dokázání stabilního příjmu

Pokud se budeme bavit o půjčkách, které se pohybují ve vyšších číslech, tak už bude nejzákladnějším dokumentem přímo jakýkoliv doklad, který vám prokáže stabilní příjem. Takovým dokladem může být například výplatní páska z práce, nebo také výpis z účtu s viditelnými příjmy z hlavních příjmů. Jedná se o větší půjčky, standardně bývá taková linie u služeb jako je půjčka 50 000 korun a vyšší. V takových sférách se bez dokázání stabilního příjmu k penězům dostanete jenom zřídka.

Rozhodně nečekejte žádné zástavy!

Naopak jednou z mála věcí, které v případě půjček standardně nepotkáte, jsou zástavy. Zástavy jsou při půjčování peněz poměrně běžné a jsou také jistinou, jak získat dost peněz, aniž by přitom věřitel riskoval. Jenže je to i ta specifikace, díky které je extrémně odlišná třeba půjčka na auto a hypotéka na auto. Hypotéka auto bere víceméně do zástavy a můžete tak o něj přijít. Půjčka nic takového nedělá a stoprocentně spoléhá na vaši schopnost splácet.