Co na vás prozradí počet vašich sexuálních partnerů?

Na toto číslo přijde řeč dříve nebo později v každém vztahu. Ale co na vás může pravdivý údaj prozradit? A je vůbec nutné přiznat se úplně ke všem záletům? A kdy se naopak vyplatí toto démonické číslo trochu nadhodnotit? Čtěte dál a věřte, že vaše seznamování bude zase o něco úspěšnější.

Dědictví ohledně vztahů již z pravěku

Změny přicházejí pomalu a u lidí to platí dvojnásob. Ještě, než se vůbec začneme zaobírat přesnými čísly, nebude na škodu připomenout, že naše vzory chování pochází od našich předků. Zatímco v posledních několika tisíciletích je v naší kultuře standardem spíše monogamní a dlouhodobé soužití, naši pleistocénští praotcové to cítili jinak. Jejich život byl o hodně kratší a dlouhodobý svazek pro ně byl nutný jen kvůli péči o potomstvo.

Matku svého dítěte musel otec zabezpečit jen do doby, než byl potomek dostatečné starý (3-5 let), poté mohl klidně začít lovit jinde. Toto období odpovídá i našim fázím zamilovanosti. Prvotní nadšení, láska a „růžové brýle“ se vytrácejí právě v průběhu prvních tří až pěti let. A odolat pravěkým pudům není vždy úplně snadné. To ostatně nejspíš znáte z vlastní zkušenosti.

Nicneříkající číslo o počtu vašich partnerů

Statistika tvrdí, že průměrný evropský muž vystřídá za svůj život sedm sexuálních partnerek, zatímco žena obmění svůj ložnicový protějšek nejvýše pětkrát. Muž s větším počtem partnerek je potom označován za namakaného samce, ovšem žena za promiskuitní běhnu. Není tedy divu, že muži si v podobných průzkumech čísla spíše zveličují, zatímco ženy mají tendenci ubírat.

A co o vás tedy tato čísla vypovídají? Zklameme vás. Vůbec nic. Patnáct bývalých partnerek vašeho milého může ukazovat na jeho promiskuitu, snahu o vytvoření lepšího image, ale také na zatracenou životní smůlu při seznamování a zástup zlatokopek bažících po rodinném dědictví. Nic víc, nic míň. A ani deset partnerů nemusí o ženě vypovídat nic nemilého. Možná jen nemá v ložnici ráda moc odvážné praktiky nebo něco podobného.

Ten pravý

Přizpůsobená očekávání od protějšku

V kontextu s uvedenými fakty působí další průzkum až směšně. Vědci z Oxfordské univerzity odhalili, že pro 60 % lidí je počet sexuálních partnerů toho druhého velmi důležitý. Domnívají se, že podle odpovědi dokáží poznat, jestli jim jejich nový partner či partnerka lže. Jednoduše si stanoví nějaká očekávání a těmi se řídí. Možná to také děláte, aniž si to přímo uvědomujete a potenciálně dobrý vztah tak můžete pokazit už na začátku seznamování. A co tedy s tím?

Jste sexuální dračice s jedním bývalým partnerem? Přidejte si. Těžko budete vysvětlovat, že expřítel byl sexuální bůh s neuvěřitelnou fantazií a vy jste se mohla ledasčemu přiučit.

A pokud jste ve fázi, kdy se teprve rozhlížíte, čtete nyní online tento článek, tak rovnou zkuste jednoduchou online seznamku, kde třeba najdete toho pravého partnera už dnes.