Zima v Česku je nádherná! Kam vyrazit na zimní rodinnou dovolenou?

lesní cesta

I když zima není typickým obdobím rodinných dovolených, přesto může být skvělým nápadem vzít si aspoň na týden volno, využít jarních prázdnin ve škole a trochu si oddechnout od vleklé a náročné zimy. Kam vyrazit nejen za sněhem, ale i za zábavou a odpočinkem?

Zima v Česku

Pokud toužíte přes den využít krásných upravených sjezdovek či běžeckých tras a večer si třeba odpočinout ve wellness nebo nad sklenkou červeného u krbu, jsou Beskydy tím pravým pro vás. Penziony v Beskydech jsou skvělou variantou pro rodiny s dětmi či větší skupiny, protože často nabízí dostatek prostoru pro společná setkání a nebývají tak přeplněné jako klasické hotely u sjezdovek. Penzion Valašské Meziříčí nebo penzion Frýdek Místek nabízí ideální výchozí bod do beskydských kopců a vybrat si můžete cokoliv – od klasické turistiky, která v zimním období získává nové rozměry, přes běžky či lyže až po nenáročné procházky po okolí spojené s posezením v jedné z mnoha kaváren či restaurací. Navíc možností je celá řada – penzion Velké Karlovice nebo Čeladná jsou stejně tak skvělou variantou.

Co Beskydy nabízí?

Aktivit je zde spousta – pro malé i velké, každý si najde to svoje. Lyžování s večerní zábavou a relaxem může nabídnout například oblíbený turistický resort Valachy ve Velkých Karlovicích. Pokud nelyžujete, potěší vás kilometry příjemných procházek po okolí, nebo třeba romantická jízda koňským povozem.

Velmi zajímavou variantu oddechu nabízí termální bazény Wellness Horal se slanou vodou vyhřívanou na 36 °C. Budete se zde cítit skutečně jako u moře a využít můžete i širokou nabídku procedur, které vám dopřejí dokonalý relax. Penzion Beskydy je ideální variantou pro klidnou dovolenou.

Kvalitní zimní dovolená tedy nemusí být jen v zahraničí. Česko má rozhodně co nabídnout. Navíc ušetříte za dopravu a vyhnete se spoustě nepříjemností spojených s dalekým cestováním. Pro vaše nejen zimní cesty po Česku, vybírejte penziony na Penzion.cz a zarezervujte si své ubytování na pár kliknutí.

Zdroj obrázku: Pixabay