Na zimu do lázní! Kam vyrazit?

spa

Připadá vám, že vám zima vzala všechnu sílu a elán? Není se čemu divit – krátké a tmavé dny, chlad a všudypřítomné nemoci, to vše dovede člověka pořádně vyčerpat. Jak tedy nabrat opět energii do práce i dalších aktivit? Řešením je zimní pobyt v lázních. A kam jinam než do lázní, kde můžete prožít nefalšovanou českou zimu se závějemi sněhu a výhledem na zasněžené vrcholky? V těchto lázních si zimu zamilujete.https://www.spa.cz/program/zimni-pobyty/

Lázně Jeseník

Lázně Jeseník patří k vyhledávaným a oblíbeným místům na celkovou tělesnou i duševní regeneraci. Nachází se v nádherné přírodě Rychlebských hor a Jeseníků a nabízí terapii zejména pro pacienty s onemocněním horních a dolních cest dýchacích, potíží krevního oběhu, nervové soustavy a mnoha dalších. Velkou výhodou navíc je, že celé dny nemusíte trávit jen na procedurách. Okolí nabízí bohaté vyžití sportovního i kulturního charakteru. Město se nádherně snoubí s okolními kopci a je zde kladen velký důraz na samotný léčebný efekt přírody.

Lázně Karlova Studánka

Jen kousek od Jeseníku můžete navštívit lázně Karlova Studánka, které si v ničem nezadají se svým slavnějším sousedem. K přírodním léčivým zdrojům zde patří přírodní oxid uhličitý a minerální voda, ve které si můžete dopřát uhličité koupele i rašelinové zábaly. Je zde krásně jak v létě, tak i v zimě, ale pravdou je, že zimní atmosféra zde dostává až pohádkové kouzlo. Všude bílý sníh, klid, pohoda a všudypřítomná dobrá nálada – to je přesně to, za čím se do Karlovy Studánky jezdí klidně i opakovaně. Navíc není nutné, abyste sem jezdili s nějakou konkrétní diagnózou. Lázeňský pobyt si užije skutečně každý, kdo si potřebuje odpočinout a rád by, aby i jeho tělo a mysl dostaly tolik potřebnou vzpruhu.

Zima už nemusí být úmorná a otravná. Lázně třeba i jen na týden vám opět vrátí krev do žil a pomůžou vám vydržet ještě těch pár ledových týdnů. Při příchodu jara pak budete jako znovuzrození.

Zdroj obrázku: Pixabay