Vlasy i pleť stálé krásné? Pomohou vitamínové doplňky

Kdo by nechtěl, aby jeho vlasy byly krásné, zdravé a lesklé a pleť stále pružná a svěží? Do určitého věku to není problém. Jakmile však tělo začne stárnou, je dobré pouvažovat o vhodných doplňcích.

Péče o pleť

Aby byla naše pleť hladká a pevná, potřebuje, kromě jiného, také dostatek kolagenu. Ten si produkuje tělo. Jak však stárneme, postupně jeho produkce klesá. To se stává mezi 20. – 30. rokem našeho života. U každého je to individuální záležitost. Pleť začne být povadlá a unavená.

Kolagen se řadí mezi bílkoviny, které se nacházejí v našem těle a jeho zastoupení je poměrně velké a to nejen v pokožce, ale i v dalších částech našeho těla. Pokožku pomáhá udržovat pružnou a pevnou. Také má pozitivní vliv na kvalitu vlasů a nehtů.

V těle nalezneme několik různých typů kolagenů. Zavítejte na web inspirativni.cz a prohlédněte si recenze kolagen na pleť.

Mezi ty hlavní typy patří tyto:

Typ I, který má za úkol poskytnout pevnou strukturu nejen pokožce, ale také šlachám, pojivovým tkáním, zubům nebo chrupavce.

Typ II nalezneme v chrupavce, tlumí klouby.

Typ III má blahodárný vliv na strukturu svalů, tepen a orgánů.

Typ IV podporuje filtraci.

Kolagen je získáván ze zdrojů živočišného původu. Každý jeho typ nachází jiné uplatnění. Pro přípravu doplňků stravy určených pro pleť se využívá kolagen mořský.

Péče o vlasy

Také kvalita vlasů se se zvyšujícím se věkem zhoršuje. Ideální volbou jsou tedy potravinové doplňky určené k péči o vlasy. Obsahují potřebné látky, které mají vliv nejen na vzhled vlasů. Chrání je před působením volných radikálů a oxidačním stresem. To jsou jedny z mnoha příčin jejich vypadávání. Podporují stimulaci vlasových folikul a tím i zdravý růst vlasů. Vzhledem k tomu, že vlasových doplňků je v nabídce velké množství, šikovným pomocníkem jsou recenze vitaminy na vlasy. Naleznete je také na webu inspirativni.cz.