Víte, odkud pochází známý energetický nápoj Red Bull, který vám dává křídla?

Když se řekne Thajsko, pravděpodobně vás nejprve napadne průzračné moře, nekonečné písčité pláže a majestátní chrámy. Na druhou stranu vás ale určitě nenapadne název nápoje, který vám údajně dává křídla. Což je obrovská chyba. Právě Thajsko je totiž rodnou zemí energetického nápoje Red Bull. Kdo stojí za jeho vznikem a do jakého roku se historie Red Bullu datuje?

Zázračný nápoj Krating Daeng

Na počátku vzniku nápoje byl thajský obchodník, který se jmenoval Chaleo Yoovidhya. Jeho kouzelný nápoj, který vás okamžitě nabudí, se původně jmenoval Krating Daeng. Světlo světa spatřil v roce 1976 a lidé, kteří potřebovali v noci potlačit potřebu spánku, se do něj okamžitě zamilovali.

Jak rakouský obchodník s pastou narazil na kouzelný elixír

O pár let později, konkrétně v roce 1982, se o zázračném nápoji, který vám nedá spát, dozvěděl rakouský prodavač zubní pasty Dietrich Mateschitz. Zjistil, že díky konzumaci Krating Daengu se mu mnohem snáze podařilo vyrovnat s jet lagem. Tak vzniklo obchodní spojenectví, které mělo za následek ohromný mezinárodní úspěch, který trvá dodnes.

Žádná tajná receptura

To ale není vše, co je na vzniku a existenci nápoje Red Bull zajímavé. Věděli jste, že jeho receptura není patentována? Až budete příště v ruce držet plechovku s tímto energetickým nápojem, podívejte se na jeho složení. Žádná tajná receptura se na něm nenachází a každá složka, jenž se v nápoji vyskytuje, je zapsaná v jeho složení.

Zakladatel energetického nápoje Red Bull Chaleo Yoovidhya bohužel zemřel v roce 2012 v požehnaném věku 88 let. V době jeho úmrtí byl třetí na žebříčku nejbohatších lidí žijících v Thajsku a jeho jmění činilo přibližně 5 miliard amerických dolarů. I přesto, že zakladatel úspěšného energetického nápoje již zemřel, jeho odkaz žije dál.