Šibuja aneb nejrušnější tokijská čtvrť žije ve dne v noci

V Tokiu se nachází čtvrť Šibuja, která je jednou z nejrušnějších na celém světě. Denně tudy projde přes dva a půl milionů lidí. I jen samotné číslo budí poprask, ale na to, jaký zážitek je objevit se na Šibuji osobně, vás nic nepřipraví.

Nejrušnější tokijská čtvrť je oblíbenou turistickou atrakcí

Šibuja je tokijskou čtvrtí, ve které to opravdu žije. Právě v tomto místě se totiž kříží několik linek metra i vlaků. Tato zastávka je třetí největší v Tokiu a žije ve dne v noci. O tom, jak moc je tato čtvrť oblíbená u turistů svědčí i to, že v průvodcích se uvádí návody na to, z jakého místa je na Šibuju nejlepší výhled. Konkrétně tedy na jeden přechod pro chodce, jenž se na Šibuji nachází.

Nejfotografovanější přechod pro chodce na světě

Jedná se totiž o nejrušnější přechod na světě. Jakmile se na semaforu pro chodce rozsvítí zelená, vrhnou se proti sobě masy lidí, jež se vždy dokážou nějakým záhadným způsobem proplést. Právě to je fascinujícím jevem pro turisty, kteří se na přechodu fotí i natáčí a nenechají si ujít ani pohled na něj z nedalekých obchodů a kaváren. Právě to, s jakou elegancí a energií se davy Japonců dokážou vyhnout na přechodu, je totiž pro turisty zcela nepochopitelné.

Šibuja je japonskou obdobou Times Square

Stejně jako má New York Times Square, Tokio má Šibuju. Místo, které žije ve dne v noci a neustále se na něm něco děje. Je přeplněno billboardy, turisty i místními obyvateli. Právě tato část města totiž více než co jiného symbolizuje konzum, zábavu, peníze a neustále se zvyšující životní tempo.

Trpíte-li pocitem osamění, vydejte se do nejrušnější tokijské čtvrti zvané Šibuja, kterou denně projdou více jak dva miliony lidí. V takové mase lidí si totiž nelze připadat opuštěně.

Zdroj foto: www.freepik.com