Víte, jak na pití rumu?

Jste milovníkem rumu či byste rádi poznali jeho výjimečnou chuť hned v několika variantách? Pití rumu nemá v podstatě žádná pravidla. Dokonce ani nezáleží, jaký typ sklenky pro rum použijete. Avšak chcete-li si vychutnat jeho jedinečné chutě, pak se vyplatí vybírat pouze prémiový alkohol, držet se jednoho základního pravidla a nebát se zkusit několik variant při jeho pití. Díky tomu poznáte, proč se o rumu tak často básní. A jak tedy na jeho pití?

Nepijte ho na ex

Na televizních obrazovkách a v hospodách často vidíme popíjet rum na ex, avšak rum si daleko lépe vychutnáte, když ho budete pít po douškách. Vnímejte si strukturu rumu, poválejte ho hezky na patře a dejte mu chvilku, aby se rozvinula jeho chuť v ústech. Teprve pak polkněte. Uvidíte, že to bude daleko větší zážitek než ho do sebe takzvaně kopnout na ex. Rum můžete před pitím vnímat i čichem.

S ledem nebo bez ledu?

Často se vedou hádky, zda je lepší rum s ledem anebo bez něj. Pravdou je, že obě varianty mají něco do sebe. Kostka ledu rum příjemně ochladí a zředí, díky čemuž potlačí sladké tóny rumu a dá vyniknout kořeněným tónům. Při pití samotného rumu naopak pocítíte jeho plnou chuť a sílu, která vás zahřeje na jazyku. Nebo ještě můžete rum zředit pár kapkami vody, ty potlačí štiplavou chuť alkoholu a vyniknou tak více jednotlivé chutě rumu.

A co takhle koktejly?

Rum je také součástí řady koktejlů, jejichž přípravu zvládnete i doma. Z těch nejvýznamnějších je to zejména Cuba Libre, Mojito, Daiquiri a Chupito. Na jejich přípravu budete potřebovat především kvalitní kubánský bílý rum a několik dalších ingrediencí. Díky koktejlům tak můžete poznat další významné chutě. Chcete-li si vychutnat rum samotný, ale rádi byste ho něčím ozvláštnili, pak můžete přidat lístky máty nebo plátek čerstvého pomeranče.

Kvalitní kubánské a karibské rumy najdete na e-shopu 1er.cz. Poznejte jejich výjimečnou a jedinečnou chuť ještě dnes.