Just Room Enough Island je raritou mezi ostrovy

Pod správu Spojených států amerických spadá také Just Room Enough Island, někdy též nazývaný jako Hub Island, stručně řečeno nejmenší obydlený ostrov na světě. Nachází se na řece Svatého Vavřince v souostroví Tisíc ostrovů. Jak je ostrov velký, co se na něm nachází a proč je kolem něj takový poprask.

Seznamte se s nejmenším obydleným ostrovem na světě

Rozloha ostrova je pouhých 310 m², proto není divu, že se na něm nachází pouze jeden prázdninový dům, jeden keř, jeden strom a malinká pláž. Pokud toužíte po totálním soukromí, je Just Room Enough Island tím nejlepším místem, kam se nastěhovat.

Prázdninový dům, ticho, klid a žádní sousedé

Toho si byla vědoma také rodina Sizelandova, jež si v padesátých letech minulého století ostrov koupila a nechala si na něm vybudovat již zmíněný prázdninový dům. Pokud si s pomocí Google map ostrov vyhledáte, zjistíte, že domek zabírá téměř celou rozlohu ostrova a působí díky tomu spíše jako povedená malba než skutečný ostrov.

Jak přišel ostrov ke svému názvu

Svůj netradiční název si Just Room Enough Island vysloužil snadno, je totiž doopravdy akorát tak velký, aby se na něj vešel jeden dům a strom. Kvůli jeho malé velikosti si z něj dokonce udělal srandu i novinový plátek Washington Post, který o něm napsal, že stačí jeden špatný krůček a už plavete. Na druhou stranu, právě miniaturní velikost ostrova, kterou téměř celou zabírá prázdninový dům, je to, co z něj dělá pozoruhodné místo k trávení prázdnin a spousta lidí rodině Sizelandových jejich kus ráje závidí.

Just Room Enough Island nebo chcete-li Hub Island je oblíbeným heslem vyhledávaným na internetu. Z jistého úhlu pohledu se jedná o splněný americký sen. Rodina si koupí ostrov, na kterém vybuduje prázdninový dům a užívá si dovolené u moře bez otravných sousedů.

Zdroj ilustrační foto: www.freepik.com