Pracujte na řízení projektů jako profesionálové

Přišlo vám zadání od klienta? Zajisté je vaším cílem vyvinout veškerou součinnost k tomu, aby bylo zhotoveno v co nejkratším čase a co nejkvalitněji, aby byl klient spokojený a znovu se na vás obrátil. Podnikatelé a malé firmy mají často jen malé množství projektů a připadá jim, že vše zvládají. To se ovšem začne měnit s růstem byznysu. Řízení projektů je skutečné umění a to obzvláště, pokud jich máte velké množství a musíte je zvládat co nejefektivněji.

Zvolte správný postup

Pravděpodobně máte množství zaměstnanců a projekty je třeba koordinovat tak, aby měl každý zaměstnance na čem pracovat a aby věděl, co má dělat. Klienti předpokládají, že jim stanovíte termín realizace a abyste ho mohli stanovit, musíte mít správný časový harmonogram, kdy budou dílčí práce na každém projektu dokončeny. Stíhá každý ze zaměstnanců svěřenou práci? Někdy stačí, aby selhal jediný zaměstnanec a realizace se může protáhnout a může to narušit i harmonogram ostatních projektů. Správný manažer má perfektní přehled nad projekty, ví v jakém jsou stavu, stíhá sledovat práci zaměstnanců, jejich efektivitu a může přinášet vylepšení.

Zdá se vám to jako nesplnitelný úkol? V současné době mají firmy velkou výhodu v to, že jim může zajistit projektové řízení – software. Software by neměl používat jen samotný manažer, ale každý ze zaměstnanců a mel by evidovat veškerou aktivitu ve firmě, abyste věděli, v jakém jsou zakázky stavu, ale třeba také, jestli už jsou uhrazené zálohové faktury a jestli můžete předat nové projekty k realizaci. Ačkoliv se obory působení jednotlivých firem liší, metodika je vždy podobná a nejlepším pomocníkem je software, který se dokáže na míru přizpůsobit vašemu podnikání. Nejpokročilejším softwarem u nás je AutoCRM, který obsáhne všechny činnosti, které k projektovému řízení potřebujete. Je natolik všestranný, že nebudete potřebovat ani diář nebo fakturační program. Nejlepší je na něm jeho jednoduchost, i přes své funkce je natolik přehledný a snadný na ovládání, že s ním dokážete pracovat hned napoprvé. Zjistěte více informací na AutoCRM.cz.