Fotopast je velmi užitečný pomocník

Fotopast funguje v podstatě jako digitální fotoaparát, pouze spoušť nahrazuje pohybový čip, který zajistí vytvoření snímku v případě, že je před fotopastí pohyb, ale pouze tepelný. Fotopast rozliší i pohyby nežádoucí, mezi něž patří pohyby větví způsobené větrem. V tomto případě snímky nevytváří. Blesk je nahrazený přísvitem, který však není lidským okem viditelný. Díky němu může fotopast vytvářet snímky i za tmy.

Proč si pořídit fotopast?

Fotopast je zařízení, které nabízí celou řadu využití. Můžete si ji pořídit pro ochranu majetku a to jak v okolí domu, tak třeba pro ochranu montážních či jiných hal nebo dalších průmyslových objektů. Velmi často fotopasti využívají i myslivci pro monitorování pohybu zvěře.

Vzhledem k tomu, že fotopasti fungují na tužkové baterie, nikde nepřekážejí žádné kabely, ani není potřeba žádný zdroj elektrické energie.

Všechny modely mají snadnou a velmi podobnou obsluhu a velmi flexibilní možnosti využití. Dají se snadno přemístit na jakékoli místo, které je potřeba hlídat. Novější modely dokonce dokážou zaslat pořízený snímek na mobilní telefon či do vašeho e-mailu. Velký výběr celé řady modelů nabízí e-shop e-fotopast.cz.

  • Co všechno fotopasti nabízejí?

U všech modelů lze nastavit několik základních funkcí. Patří mezi ně možnost nastavit tvorbu fotografií či krátkého videa. Výhodou je nastavení časového rozpětí, ve kterém má fotopast fungovat. Na displeji nastavíte čas, ve kterém bude fotopast aktivní.

Velmi důležitou funkcí je délka prodlevy, která zamezí opakovanému focení v případě pohybu před fotopastí.

Také je potřeba nastavit vzdálenost, u níž se musejí rozlišit dvě základní věci – vzdálenost zaznamenání pohybu a vzdálenost, která umožní, především v noci či za snížené viditelnosti, vytvářet fotografie, které budou čitelné.

Pořízené fotografie je možné si prohlédnout na displeji fotopasti nebo ji připojit k počítači či notebooku. Fotografie se ukládají na SD kartu, která je součástí fotopasti.