Bezpečnost při práci je především ve vašich rukou

Co pro vás představuje práce? Pro mnoho lidí je zdrojem peněz, některé lidi jejich práce i baví a naplňuje je. Práce by však neměla být zdrojem starostí a už vůbec ne nepříjemných úrazů. Přesto však každý den dochází po celém světe k mnoha nepříjemným úrazům. Je to způsobeno v mnoha případech nedostatečnou ochranou. Nákup ochranných pracovních pomůcek mnoho lidí podceňuje nebo je nenosí z toho důvodu, že snižují jejich komfort.

Na jaké ochranné pracovní pomůcky se zaměřit?

V první řadě je důležité vhodné pracovní oblečení a obuv. Někteří lidé zanevřeli na montérky, ale pokud si myslíte, že běžné pracovní oblečení je nepohodlné a pro ostudu, je nejvyšší čas objevit sortiment značky uvex. Produkty této značky naleznete na https://www.uvex-safety.cz/. Nabízí moderně vypadající pracovní oděvy, ve kterých se budete cítit skvěle. Mají stylový vzhled a jsou anatomicky tvarované, takže se vám v nich bude celý den pracovat velmi pohodlně. Důležité je podchytit všechna rizika, pokud hrozí poškození rukou, rozhodně byste měli mít pracovní rukavice, ty se vám nabízí v mnoha provedeních, podle profese, kterou vykonáváte. Na stavbách se často nemyslí na ochranné přilby, ty vám však mohou často zachránit i život.

Myslet byste také měli na své smyslové orgány. Pokud pracujete celý den ve vysokém hluku, zaměřte se na ochranu sluchu. Být celý den vedle hlučného stroje nebo pracovat s hlučným zařízením, to může nenávratně poškodit vaše sluchové orgány. Obzvláště velkou ochranu si zaslouží oči. Skoro při každé činnosti jsou v ohrožení. Může se odštípnout kus materiálu, který se dostane přímo do oka. Následně můžete mít poškozený zrak. Ochranné brýle přitom nejsou drahé. Nejlepší volbou jsou Straničkové brýle uvex pheos cx2. Jde o moderní a anatomicky tvarované brýle, o kterých ani nebudete vědět, že je nosíte. Mají povrchovou ochranu která zabrání zamlžování a také jsou odolné proti poškrábání. Nepodceňujte bezpečnostní rizika a chraňte se vhodnými ochrannými pracovními prostředky uvex.