Chtěli byste odjet do Polska za prací? Nejprve ji musíte najít

Láká vás pracovat jinde než v Čechách? Tuto touhu má stále více lidí a to zejména proto, že pracovní podmínky v Čechách jsou žalostné. Mnoho firem propouští nebo nabízí takové pracovní podmínky, že byste za výdělek jen těžko pokryli své životní náklady. Mnoho lidí to řeší tím, že sbalí kufry a vyrazí pracovat za hranice. Jet někam pracovat jen tak na blind je extrémně riskantní. Nejprve si zajistěte práci. Možná, že je vaší destinací Polsko, i tento pracovní trh je pro řadu Čechů zajímavý a to už jenom tím, že tato země není daleko.

Jak s hledáním práce v Polsku začít?

Vždy je důležité mít kvalitně zpracovaný životopis, který je zpracovaný v jazyce země, ve které žádáte o místo. Když žádáte o práci v Polsku, měli byste mít kvalitně zpracovaný životopis v polštině. Když je životopis atraktivní, výrazně to zvyšuje šance na úspěch. Vhodné je mít také průvodní dopis v polském jazyce, ale není nutností.

Dalším důležitým krokem je vědět, jaké pracovní portály jsou v dané zemi nejdůležitější. Je jich zajisté mnoho, ale vás by měly zajímat ty největší, kde přibývá nejvíce pracovních nabídek. V Polsku patří mezi nejlepší portály pro hledání práce web Hitpraca.pl. Na tomto webu se práce hledá snadno, je dobře rozdělený a přehledný. Praca Kraków nebo práce v jiných regionech se tu hledá snadno, stačí danou oblast vybrat a nastavit si u ní okruh. Zobrazí se vám seznam pracovních nabídek od nejnovějších až po nejstarší. Pracovní nabídky kontrolujte každý den a na vhodné reagujte okamžitě. Pokud sledujete pracovních portálů více, můžete se na webu zaregistrovat a nechat si informace o pracovních místech zasílat na email. Nestane se tak, že by vám nějaká důležitá unikla. Díky internetu je dnes hledání práce pohodlné. Pokud by se vám ani tak nedařilo práci najít, pamatujte si, že nic není hned a hledání může trvat i celé týdny. Když budete vytrvalí, práca se pro vás zajisté brzy najde.