Vydejte se do Hevízu vyzkoušet největší termální jezero v Evropě jehož účinky znali už staří Římané

Lázeňské město Hevíz se nachází jen pár kilometrů od břehu Balatonu a autem z Prahy se zde dostanete přibližně za 7 hodin.

O budování lázní existují legendy, z vykopávek je ale jisté že bylo jezero jako termální lázně využíváno už v dřívějších dobách Římany.

Hevíz je proslulý svým ojedinělým termálním jezerem, spolu s bahenními koupelemi, které je napájeno dvěma prameny. První léčivý pramen má teplotu 41°C, ten druhý je pro změnu studený. Po jejich společném spojení dosahuje i v zimě teplota vody okolo 26°C, v létě je teplota vody kolem 34°C.

Jezero a jeho účinky

V lázeňském jezeře můžete vyzkoušet účinky mírně radioaktivní vody s obsahem síry, alkálie, soli a vápníku která je vhodná k léčbě kloubních onemocnění, revmatu, onemocnění pohybového aparátu a gynekologických onemocnění. Jako pitná kúra je vhodná při poruchách zažívacího traktu a paradentóze. Díky vypařující se vodě z jezera je navíc okolí zbaveno téměř veškerého prachu.

Samotný komplex lázní ve tvaru kříže se nachází přímo na hladině jezera. Ve středu z větší části prosklené lázeňské budovy se nachází vnitřní termální bazény a masážní trysky.

Z vnitřní části se můžete snadno proplavat ven a koupat se mezi lekníny i za ne příliš příznivého počasí. Pobyt ve vodě se ale doporučuje maximálně 30 minut po stejnou dobu by měla následovat pauza.

Jezero má hloubku od 1,5 do 36,5 metrů a pokud si budete chtít během plavání odpočinout, můžete se zachytit o některé z dřevěných prken, na různých místech jsou pak ukotvena břevna a také ocelové prvky. Ve vnitřní i venkovní části lázní si po koupeli můžete odpočinout na některém z mnoha lehátek.

Na škodu určitě nebude, když si s sebou do lázní přibalíte nafukovací kruh nebo si přímo na místě půjčíte pěnovou tyč do vody, která vás bude během plavání nadnášet.

Na březích najdete také budovy sloužící jako šatny, hygienické zázemí nebo mola s přístupem do jezera. Pokud se po koupání v jezeře budete chtít občerstvit navštivte letní restauraci přímo u bazénu s atrakcemi pro děti.

V okolí lázní najdete parky s krásnými barevnými záhony, kde si můžete na chvíli odpočinout pod stínem stromů.

Pokud Vás návštěva lázní omrzí, udělejte si procházku kolem vinic nebo navštivte zámek Festetic v blízkém Keszehely.

Tip na ubytování

Vyzkoušejte Hotel CE Quelle*** vzdálený pouhých 500 metrů od termálního jezera Hevíz. K dispozici Vám je hotelový bazén s termální vodou wellness centrum.

Health Spa Hotel Aqua**** se nachází přibližně 400 metrů od termálního jezera Hevíz a kromě dětského bazénu, brouzdaliště a herny nabízí v letních měsících dětské hřiště různé animační programy.