Vybíráte peněženku pro moderního muže?

O tom, že pánská móda je stejně důležitá jako ta dámská není pochyb. A stejně tak, jako milují doplňky dámy, tak i páni mají rádi doplňky, které charakterizují jejich osobnost. Mezi takové patří i peněženky pánské. Nejen dobře padnoucí oblek, ale také vhodně zvolený model peněženky o muži hodně vypoví. Vzhledem k tomu, že peněženka je jeden z mála doplňků, který u sebe muži nosí prakticky neustále, je jejímu výběru potřeba věnovat dostatek pozornosti. Bude stačit pouze standardní model nebo je potřeba něco speciálního? Pro výběr modelu je potřeba vědět a uvědomit si, co konkrétní muž v peněžence nosí. Někomu stačí model menší pouze pro mince a bankovky. Někdo však v peněžence nosí kromě peněz také kreditní a klubové karty, doklady, jízdenky, slevové kupóny, fotky svých nejbližších, stvrzenky a účtenky, objednací kartičky k lékaři nebo amulety. Pro tento případ je tedy vhodné zvolit větší modely s více přihrádkami.

Tipy pro nákup

Peněženka pánská musí být především funkční a odolná. Tuto vlastnost mají peněženky vyrobené z pravé kůže, které naleznete v e-shopu penezenky-ahal.cz. Zde nabízené modely pánských peněženek jsou řešené praktickým způsobem a vybírat si můžete jak modely menších, tak i větších rozměrů. Různá řešení nabízí i zapínání. Některé peněženky jsou opatřeny zipem. Tento druh zapínání je pohodlnější a bezpečnější. Pokud se vám zip nelíbí, můžete sáhnout do nabídky peněženek opatřených zapínáním na cvoček. Pokud muži používají peněženku pouze na bankovky, je dobrou volbou tzv. dolarovka, což je druh peněženky opatřený sponou na bankovky. Vybírat lze z celé řady verzí i barev.

Ač se to nezdá, důležitým parametrem pro výběr peněženky je také barva. Jestliže se peněženka objevuje i při oficiálních příležitostech, je vhodnější sáhnout do nabídky decentnějších barev mezi něž rozhodně patří černá, hnědá či tmavě modrá. Pro méně formální příležitosti lze sáhnout do nabídky barev křiklavějších nebo tónů pastelových.