Společné úspěchy Rusňákovy investiční skupiny DRFG a Komety Brno

Mnoholetá součinnost investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka a sportovního klubu Kometa Brno přináší své ovoce. Nejde jen o skutečnost, že jméno slavné brněnské haly Rondo se změnilo na DRFG Arenu. Spolupráce s DRFG skýtá hokejovému klubu významné možnosti k rozvoji potenciálu, kterým bez diskuze disponuje. K tomu také dopomáhá generální partnerství se značkou CZECH FUND, věnující se podílovým fondům. Investiční skupina Davida Rusňáka je zakladatelem nemovitostního fondu pod značkou CZECH FUND a zároveň správcem jeho nemovitého majetku.

V souvislosti s partnerstvím s brněnskou Kometou má DRFG evidentní důvody ke spokojenosti. Na konci předloňské zimy byl uveden dokument Z nebe do pekla a zpět, který mapuje historii klubu od jeho vzniku v roce 1953 do současnosti. Jak samotný název napovídá, historie Komety je bohatá jak na výhry, tak i pády na samotné dno. Klub však nehází flintu do žita, což prokazují mimo jiné extraligové tituly, které Kometa Brno získala dva roky po sobě – v letech 2017 a 2018. Tím prokázala svůj návrat na sportovní vrchol.

Spolupráce mezi DRFG a Kometou má smysl

Jak by se na první pohled mohlo zdát, projekty ve spojitosti hokejového klubu a investiční skupiny nepřinášejí pozitiva pouze oběma zainteresovaným stranám. Jejich společné působení pojímá i charitativní aktivity, například akci spočívající v zavěšení deštníků nad Českou ulici s úmyslem zlepšit obyvatelům Brna dojem ze sychravých dní. Část z deštníků, podepsána brněnskými hokejisty, se poté vydražila v aukci. Výtěžek v celkové výši 67 tisíc korun putoval na pomoc handicapovaným lidem a dětem s autismem.

Tyto dobročinné aktivity dokazují, že nejde jen o dluhopisy či podílové fondy a sponzorování hokeje. Společnou prioritou Rusňákovy DRFG a Komety Brno je rodina, jak prokazuje slogan hokejového klubu a poslední dvě písmena ve zkratce investiční skupiny – FG symbolizují Family Group, v překladu rodinnou skupinu. Partneři si proto kladou za cíl zkvalitnit úroveň života v regionální oblasti, kde oba intenzivně figurují.

Autor: Michal Pecka