Po Istrii na kole

Jestliže patříte mezi milovníky cykloturistiky, můžete si za svoji dovolenkovou destinaci zvolit třeba Chorvatsko. Vydejte se autem autem do chorvatska, kde si seženete ubytování a pak můžete vyrážet na kole. Velké množství upravených a dokonale značených cyklostezek nabízí Istrie, především pak její vnitrozemí.

Istrijský poloostrov

Kromě toho, že se jedná o velmi oblíbenou dovolenkovou destinaci nabízející různé možnosti ubytování chorvatsko, nachází se zde také spletitá síť cyklostezek, které vedou ze všech místních letovisek. Tato síť je nejrozsáhlejší z celého Jadranu. Můžete si vybrat třeba zajímavé přírodní zákoutí, jakoukoli místní architektonickou zajímavost, dominantu kraje nebo přírodní výtvor a vypravit se k nim na kole. Cyklostezky nabízejí různou náročnost. Na své si tak přijdou jak cykloturisté rekreační, tak i ti více zkušení. Stezky nabízejí také pěkná místa k odpočinku i možnosti občerstvení místními specialitami.

Cyklostezky jižní Istrie

Jednou z možností je okruh ze střediska Medulin. Stezka je dlouhá asi 30 kilometrů, není náročná a je tedy vhodná i pro rekreační cyklisty. Stezka vede k mysu Sveti Stjepan a podél moře směřuje ke kostelíku Svetica. Z letoviska Kažela se pak vrací do Medulinu. Kromě cyklostezek nabízí Medulin i celou řadu dalších sportovních aktivit a nádherné pláže lákající k odpočinku.

Další možností je cyklostezka, která vede z Fažany, což je poklidné přístavní městečko. V minulosti zde byla rybářská osada a zavítat můžete i k některému z místních kostelíků.

Cyklostezky východní a západní Istrie

Jednou z mnoha je cyklostezka vedoucí z Rabacu k východnímu pobřeží. Město je součástí Kvarnerské riviéry a svým návštěvníkům nabízí malebné zátoky a zákoutí a průzračné moře s oblázkovými plážemi.

Pokud se chystáte prozkoumat Istrii na kole, objednejte si ubytování na webu ubytovanivchorvatsku.cz a můžete si plnými doušky užívat aktivní dovolenou.