Snažíte se najít práci ale neustále se vám nedaří?

Jak to tak bývá, studenti, kteří opustí své školní lavice jsou doslova celí natěšení na ty pracovní nabídky, ale ony nepřicházejí? Jak je to vlastně možné? Bohužel, tohle je realita. Žádná práce k vám nepřijde „jen tak“. Vždy se o ni musíte zasloužit – a to především, jestli nemáte ještě žádnou praxi. Hledání může být dlouhé a těžké, ale nevzdávejte to. Zde je pár rad, které by se vám na téhle strastiplné cestě hledání mohlo určitě hodit:

Nemiřte příliš vysoko

Hledáte svou první práci a očekáváte závratný plat, začátek pracovní doby v 9:00 a půl království k tomu? Spadněte z toho obláčku. Každé začátky jsou tvrdé a pokud nemáte vydlážděnou zlatou cestičku do tatínkovy firmy, stejně tvrdý bude i ten váš začátek. Nesmíte se tím ale nechat odradit. Vždyť přece existuje to magické slovní spojení – kariérní postup! Poté již záleží pouze na vás, kdy se posunete výš – vše záleží na vašich výsledcích.

Nepodceňujte životopis a průvodní dopis

Nebojte se do životopisu uvést všechny vaše zkušenosti, které jsou s nabízenou prací jakkoli spojeny. Klidně to můžou být i letní brigády, práce ve školních klubech, v soutěžích a podobně – jde vyloženě o vaše zkušenosti.

V průvodním dopise se představte, stručně vysvětlete, proč máte o nabízenou pozici zájem a proč byste zrovna vy měli výběrové řízení vyhrát. Dejte si na něm záležet – je možné, že se tak odlišíte od ostatních uchazečů.

Kde práci hledat?

Naštěstí v dnešní moderní době již není problém navštívit libovolný pracovní portál, který vám prozradí, jaká je nabídka volných pracovních míst ve vašem okolí. Hlavně mějte při hledání trpělivost. Ta správná práce přijde – nemusí to být zrovna ta první, ale i „odrazový můstek“ vám pomůže získat zkušenosti a praxi pro následující kariéru.