6 důvodů, proč vyzkoušet potápění s dýchacím přístrojem

Milujete podmořský svět a rádi byste se s ním seznámili blíže? Šnorchlování je dobrý začátek, ale mnohem intenzivnějším zážitkem je potápění s dýchacím přístrojem. Připravili jsme pro vás výčet sedmi hlavních důvodů, proč byste měli populární sportovní aktivitu co nejdříve vyzkoušet na vlastní kůži!

1) Delší pobyt pod vodou

V případě nádechového potápění neboli šnorchlování jde o velmi krátký ponor. Díky dýchacímu přístroji nebudete limitováni objemem svých plic a budete si moct výlet do podmořského světa užívat mnohem déle.

2) Relaxace v tichém prostředí

Spousta lidí přirovnává potápění k meditaci. Pod vodou je ticho, které vám dá zapomenout na každodenní starosti. Samozřejmě teď nemáme na mysli ponory do větších hloubek, ale spíše relaxační potápění v hloubce několika metrů pod hladinou.

3) Kontakt s mořskými živočichy

Setkání s některými tvory si zřejmě rádi odpustíte, nicméně plavání s rybami a dalšími obyvateli moře je bezesporu příjemná záležitost. Budete si připadat, jako byste byli součástí ekosystému. Kontakt s mořskými živočichy touto formou má úplně jiný rozměr než pozorování v akváriu.

4) Změna priorit

Mnoha lidem se po prvním ponoru doslova změnil život. Možná se něco podobného přihodí i vám – pochopíte význam oceánu a začnete na věci pohlížet jinak. Ochrana životního prostředí vám najednou bude dávat smysl a možná se o ní aktivně přičiníte.

5) Simulace stavu beztíže

Uzavřít pojištění na potápění v zahraničí a vyrazit za dobrodružstvím se vyplatí z mnoha různých důvodů. Jedním z nich je i stav, který nemá daleko do stavu beztíže. Budete se téměř vznášet a po návratu do reality si uvědomíte, jak je návštěva oceánu příjemná. Na potápění si utvoříte závislost!

6) Cenově dostupný koníček

Potápění je vhodné téměř pro každého a rozhodně nepatří k předraženým aktivitám. Vybavení si můžete zapůjčit a pojištění vás vyjede na pár desítek korun za den (drahé není ani připojištění potápění v obtížných podmínkách).