Poradíme vám ve výběru mezi adsl a dsl internetem

Přestěhovali jste se na nové místo a vybíráte, jaký internet pro vás bude nejlepší? Každý chce mít internet zajištěný především rychle, protože se stal nezbytnou součástí našich životů. Jen málokdo by si dokázal představit, že by delší dobu nekomunikoval přes sociální sítě, nemohl online platit účty nebo pracovat.

Pevný internet

Nejoblíbenějším druhem internetu je DSL internet, jde o rychlý pevný internet, který je veden kabelem přes telefonní linku a vede přímo do modemu. Z modemu následně poskytuje Wi-fi signál pro celou vaší domácnost. Pokud potřebujete mít kvalitní a rychlý internet, bez DSL internetu se neobejdete. Na rozdíl od mobilního internetu vás DSL internet nijak neomezuje v množství stažených dat a jeho kvalita není nijak ovlivněna povětrnostními podmínkami. Signál je zde stabilní a chrání vaše data. Najdete ho ve většině domácností.

ADSL nevo VDSL?

DSL internet má dvě nejčastější varianty a sice ADSL a VDSL internet. Jaký je mezi nimi rozdíl? První varianta představuje asymetrické připojení, které je specifické tím, že je u něj větší rychlost stahovaných dat než těch odesílaných. Pokud spíše stahujete data než nahráváte, tak vám tento druh připojení pravděpodobně bude vyhovovat. Stále však roste popularita VDSL připojení, toto připojení už je symetrické, má rychlejší připojení a je zde i vysoká rychlost nahrávání dat, což dnes mnoho uživatelů ocení. Lepší je už jen optika, ale drtivou většinu uživatelů bohatě uspokojí DSL internet.

Důležité je také správně vybrat poskytovatele, nabízí se vám možnost vybrat mezi největšími poskytovateli v zemi, kam se řadí například o2 internet. Další možností je vybrat mezi lokálními poskytovateli, někteří dokáží zajistit opravdu příjemné služby a rychlé řešení problémů. Ideální možností je však udělat si srovnání, abyste věděli, kdo má pro vás nejvíce výhod.