Nový specializovaný web o trestním právu je na světě

Rádi byste si osvěžili své znalosti z oblasti trestního práva? Nebo jste se dostali do situace, kdy vás čeká trestní řízení, ať v roli pachatele nebo poškozeného? Právě teď máte možnost zjistit si velké množství informací z oblasti trestního práva na webu trestniadvokat.cz. Tento web je koncipován jako průvodce trestním řízením pro laickou veřejnost. Navíc se můžete obrátit i na služby advokátní kanceláře. A co vše se můžete na webu dozvědět?

Kdo je kdo v trestním řízení

Vyznejte se konečně v rozdílech mezi podezřelým, obviněným, obžalovaným a odsouzeným. Díky webu se vám to plést už nebude. A to není vše. Zjistěte, kdo je osoba se samostatnými obhajovacími právy, zúčastněná osoba, anebo kdo patří mezi orgány činné v trestním řízení. Z webu se také dozvíte, jakými prostředky se bránit, jak na sepis trestního oznámení, obhajobu v případě trestního stíhání nebo podání návrhu na propuštění z vazby.

Zastupování v trestním řízení

Na webu trestniadvokát.cz můžete také zjistit, na co máte právo a jak na právní pomoc. Každý se může dostat do situace, kdy potřebuje advokáta, ať už je proti němu vedeno trestní řízení anebo je v roli poškozeného, svědka apod. Dozvíte se, jak na právní pomoc u výslechu, podmíněné zastavení trestního stíhání, obhajobu u hlavního líčení nebo prominutí zbytku trestu. Vždy se vyplatí být v obraze, jak se říká: „neznalost zákona neomlouvá“.

Průběh trestního řízení

Zjistit můžete také, jak probíhá samotné trestní řízení, a to jak zkrácené řízení, jež probíhá u méně závažných trestních činů, tak standardní řízení, které je naopak typické pro závažné trestné činy a je zpravidla delší a náročnější. Dozvědět se však můžete mnohem více. Tento web je velice obsáhlý a disponuje tak nepřeberným množstvím informací, stačí se jen proklikat jednotlivými odkazy. Za webem stojí advokátní kancelář Švehla & Švehla, která poskytuje právní služby v rozličných oblastech, včetně trestního práva.