Nejlepší kancelářská židle

Práce v kanceláři si obvykle vyžaduje spoustu času sezením na židli. To velmi zatěžuje páteř, zvláště pokud není židle příliš pohodlná, takže při výběru kancelářského nábytku je třeba dbát na to, aby byly židle především ergonomické a pohodlné.

Moderní kancelářské židle jsou vyráběny v souladu s požadavky ergonomie a zohledňují anatomické rysy člověka. Zpravidla implementují průměrné ukazatele výšky, šířky sedadla, sklonu opěradla a dalších parametrů. Jaké jsou požadavky na židle?

Výška sedadla

Standardní výška sedáku v kancelářské židli je 40-50 cm s možností nastavení. Je nutné se přizpůsobit tak, aby boky sedící osoby byly rovnoběžné s podlahou a holeně kolmé.

Velmi důležité je zohlednit výšku kancelářského stolu, která je standardní i nestandardní. Člověk sedící u stolu jakékoli výšky by se měl cítit pohodlně.

Šířka a hloubka sedáku

Tyto údaje by se měly pohybovat v přibližném rozmezí 46-48 cm.Pokud kancelář zaměstnává lidi s větší postavou, měli byste si pořídit širší židle.

Hloubka sedáku by měla umožnit osobě sedět zády k zádům tak, aby vzdálenost od zadní části kolenního kloubu k sedadlu byla do 2-4 cm.

Opěradlo

Hlavní požadavky na opěradlo kancelářské židle pro pracovníky:

• nastavení výšky (povinné);

• schopnost pohybovat se blíže nebo dále podél sedadla (pokud židli používají různí pracovníci);

• mechanismus odmítnutí (volitelné).

Materiál čalounění

Důležitá možnost pro ty, kteří tráví spoustu času sezením na židli. Je žádoucí, aby materiál byl „prodyšný“ – tkanina nebo síťovina. Stylové pevné možnosti, jako je kůže a její náhražky, jsou vhodné pouze v chladném období, v létě vytvářejí skleníkový efekt.

Typ výplně

Sedadla a opěradla by měla být středně měkká. Příliš měkká výplň neposkytuje potřebnou podporu a příliš tvrdá – způsobí bolest po několika hodinách sezení na židli.

Otočný mechanismus

Ať už zvolíte židle na kolečkách nebo bez nich, je žádoucí kupovat otočné modely – člověk tak snadno dosáhne na jakýkoli předmět na ploše. To výrazně zvyšuje produktivitu.

Správně vybraný nábytek v souladu s těmito doporučeními poskytne pohodlí všem zaměstnancům, a to je klíčem k efektivnímu plnění jejich povinností a v důsledku ziskového podnikání!