Moderní úklidová technika

Na úklid velkých prostor, jako jsou výrobní či skladové haly, obchodní centra, nemocnice, školy, komerční budovy a jiné, by dnes již nestačil smeták, hadr a kyblík s vodou. Tuto namáhavou práci dnes zastávají nejrůznější mycí a čistící stroje. K úklidu ulic ve městech a obcích slouží komunální technika a především nejrůznější nástavce na multikárách. Na úklid vnitřních prostor je určen mimo jiných mycí stroj značky Scrubmaster.

Multikáry

Jedná se o německé výrobky značky Multicar, které známe z našich měst a obcí, ale i ze stavebnictví, zahradnictví a dalších odvětví v podobě malých užitkových vozidel. Výhradním dovozcem multikár a další úklidové techniky pro Českou republiku je od roku 2005 společnost Unikont Group. Tato firma spolupracuje s českými výrobci, kteří dodávají pro multikáry nejrůznější nástavby a přídavná zařízení. Multikáry se tak staly universálními stroji, které slouží od jara do zimy k čištění ulic, kropení, zalévání městské zeleně, svozu odpadků a k celé řadě dalších činností. V zimě pak po namontování radlice odhrnují sníh. V roce 2014 Unikont Group rozšířil svou nabídku o žací techniku značky AS Motor, která se specializuje na mulčování. Pro těžké podmínky jsou určeny dálkově ovládané mulčovače Timan.

Vnitřní úklidová technika

Známou značkou v oblasti podlahových mycích strojů je Scrubmaster. Výrobce dodává na trh nejrůznější typy, a to buď ručně vedené, kdy obsluha chodí a ovládá stroj pomocí rukojeti, nebo stroje, na kterých obsluha sedí a řídí volantem.

  • Scrubmaster B12 – praktický podlahový mycí stroj, který se díky nízké hmotnosti snadno ovládá, ale také přepravuje. Diskový kartáč s vystupující hlavou umožňuje čistit i okraje podlah. Ke snadnému transportu a uskladnění přispívá skládací rukojeť. Pohon je zajištěn baterií, která se dobíjí z běžné elektrické zásuvky
  • Scrubmaster B75 R – je určen do těžko přístupných prostor, které bylo dosud nutno čistit ručně vedenými stroji. Jeho výhodou je vynikající manévrovatelnost a komfortní ergonomické sedadlo. Scrubmaster B75 R dosahuje dopravní rychlosti až 6 km/h, kterou lze řídit stisknutím tlačítka.