Lidé, kteří přežili svou popravu. Jak je to vůbec možné?

Popravy už jsou dávno krutou minulostí, nicméně příběhy lidí, kterým tento trest byl udělen, ale oni zázrakem přežili, se tradují do dnešní doby. Je opravdu doloženo několik takových případů. Kdo jsou ti šťastní a jak se jim to vlastně povedlo?

John Smith

Příběh Johna Smithe, který byl omylem oběšen a později přežil, se stal v Anglii v roce 1740. Podle legendy byl John Smith odsouzen k trestu smrti oběšením za zločin, který tehdy spáchal. Když byl proveden pokus o jeho popravu, provaz, kterým byl oběšen, se prý nějakým způsobem protrhl nebo povolil, a John Smith spadl na zem místo toho, aby byl úspěšně oběšen. Tento incident byl považován za zázrak a zachránil mu život.

Následně byl John Smith propuštěn na svobodu, a to zřejmě kvůli tomu, že se nakonec ukázalo, že byl omylem obviněn a odsouzen. Po této události emigroval do Spojených států, kde žil zbytek svého života.

Anne Green

Anne Green byla historickou postavou, která žila ve 17. století v Anglii. Její příběh byl několikrát dokonce i zfilmován a dramatizován, což přispělo k jeho pověsti.

V roce 1650 byla Anne Green odsouzena k trestu smrti oběšením za vraždu jejího novorozence, kterého porodila mimo manželství. Poprava proběhla, Anne byla oběšena, a její tělo bylo přeneseno do místní nemocnice na pitvu. Během pitvy bylo zjištěno, že ještě dýchá, a tak byla oživena lékařem.

Tento incident byl velmi neobvyklý a byl považován za zázrak. Anne Green byla následně předvolána před soud, který změnil její trest na vyhnání z města, čímž jí byl život zachráněn. Po této události odešla z veřejného života a mnoho informací o jejím pozdějším životě není k dispozici.

Je důležité si uvědomit, že tyto případy jsou mimořádně vzácné a nejsou typickým výsledkem popravy. Poprava je vážný trest, a takové chyby jsou extrémně nebezpečné a tragické. Většina zemí má důkladné postupy a protokoly pro provedení poprav, aby se minimalizovala rizika nespravedlivého trestu.

Romell Broom

Romell Broom byl americký vězeň, který přežil pokus o popravu smrtícím injekčním koktejlem. Tento případ se stal známým kvůli řadě kontroverzí ohledně popravy a mučení.

V září 2009 měl být Romell Broom popraven smrtícím injekčním koktejlem v Ohiu za svou údajnou účast na vraždě a znásilnění. Nicméně pokus o popravu se zrovna dvakrát nepovedl. Lékaři se pokoušeli najít vhodné místo na umístění jehly pro injekci, ale měli se stále problémy s aplikací injekce do žíly. Procedura byla neúspěšná a trvala přes dvě hodiny.

Po neúspěšném pokusu o popravu byl tento úkon odložen. Ohijské úřady se poté pokoušely o druhý pokus o popravu, ale vzhledem k právním sporům a veřejnému tlaku byl Broom nakonec ve státě Ohio od výkonu trestu smrti odvolán a jeho trest byl změněn na doživotní vězení bez možnosti podmíněného propuštění.

Celý případ Romella Brooma vyvolal otázky ohledně etiky a způsobu provedení trestu smrti. Ukázal také na problémy s použitím smrtících injekčních koktejlů a nejednoznačností v exekučních postupech. Broomův případ zdůraznil kontroverzní povahu trestu smrti a vedení debaty o jeho zrušení nebo reformě.

Willie Francis

V roce 1946 byl Willie Francis, afroamerický teenager, odsouzen k trestu smrti elektrickým křeslem v Louisianě za vraždu farmáře Andrewa Thomasa. Pokus o popravu se stal jedním z nejznámějších případů tohoto druhu v historii USA.

Dne 3. května 1946 byl Willie Francis přiveden do vězeňské komory a připoután k elektrickému křeslu. Nicméně, když byl spuštěn elektrický proud, nebyl Francis okamžitě usmrcen, jak se očekávalo.

Místo toho byla poprava pozastavena a Francis byl odpojen od elektrického křesla. Po této neúspěšné pokusné popravě byl Francis převezen do vězeňské nemocnice, kde se lékaři pokoušeli zjistit, co se stalo. Bylo to pravděpodobně způsobeno technickými problémy nebo chybou v provedení elektrického křesla.

Francisův příběh se stal známým po celé zemi a vyvolal debatu o etice a zákonnosti poprav. Nakonec byl Francis odsouzen k smrti znovu a popraven 9. května 1947. Tento příběh zůstává jedním z nejkontroverznějších a nejznámějších případů pokusné popravy v historii Spojených států.

Zdroj foto: www.freepik.com