Kampaň upozorňuje na nebezpečí odlesňování

Asi by se vám také nelíbilo, kdyby se objevil někdo u vás doma a začal ničit váš dům. Zvířata jsou však s touto skutečností konfrontována neustále a to především díky odlesňování, které se, na některých místech planety, velmi rychle rozrůstá.

Pokud budeme i nadále ničit lesy, nepřijdou o svůj domov pouze zvířata, ale celá naše země přijde o velmi důležité orgány, které potřebuje ke svému životu – jsou to srdce a plíce. Tím, že ničíme lesy, připravujeme o domov živočichy, kteří v nich žijí, ale postupně chystáme zkázu i sami sobě.

Na tuto skutečnost má upozornit i kampaň, kterou vytvořil kreativní umělecký ředitel Ganesh Prasad Acharya a copywriter Kaushik Katty Roy. Tyto hrůzné reklamní plakáty přinášejí do našeho života šokující, ale pravdivé účinky, které s sebou přináší odlesňování. Reklamní plakáty byly navrženy pro Sanctuary Asia – největší enviromentální indický zpravodajský časopis. Pro někoho nemusí být obrazy zrovna přijatelné, ale přinášejí důležitá sdělení o tom, co se stane, když bude odlesňování dále pokračovat.

Ztráta lesů negativně ovlivňuje i problematiku skleníkových plynů a je to jeden z největších faktorů, které přispívají ke globálním změnám klimatu.