Jak vybrat tiskárnu?

Je snadné strávit hodiny vytvořením něčeho v počítači. Ať už je to dlouhý dopis, upravený obrázek nebo dokonce váš první román, nakonec narazíte na tentýž problém: jak ho dostanete z počítače?Jediné řešení: použijte tiskárnu.

Výběr tiskárny je často složitý úkol.

Jaké máte s tiskárnou plány?

Rozhodněte se, co s tiskárnou plánujete. Pokud chcete pouze dostat dopisy na papír nebo vytisknout příležitostně dokumenty, pravděpodobně budete chtít inkoustovou tiskárnu – to je ta, která vytváří obrázky tím, že pohání malé kapky inkoustu na papír. Tyto tiskárny mohou být levné – ačkoli mnoho z nich má další funkce, které zvyšují náklady, ale inkoustové kazety mohou být velmi drahé.

Kolik toho budete tisknout?

Zeptejte se sami sebe, zda chcete tisknout velké množství kopií. Pokud píšete román nebo jste student, který tiskne nekonečné eseje, může se počet stránek rychle načítat. V takovém případě doporučujeme laserovou tiskárnu, která funguje podobně jako kopírka. Počáteční cena je vyšší než u inkoustové tiskárny, ale ušetříte spoustu peněz v nákladech na inkoust, protože tonerové kazety, náplně do tiskáren laserových, musí být vyměňovány mnohem méně často.

Kam tiskárnu umístíte?

Rozhodněte se, kde má být tiskárna umístěna. Pokud ji chcete mít přímo u počítače a hlavně ji používat sami, bude vám pravděpodobně vyhovovat tradičnější (a levnější) kabelová verze (tj. jedna s kabelem mezi počítačem a tiskárnou). Pokud však chcete tiskárnu umístit úplně do jiné místnosti a nebo ji sdílet s ostatními, pravděpodobně by byla nejlepší bezdrátová verze. U posledně jmenovaných zařízení však musíte mít jistotu, že vaše připojení k síti Wi-Fi je dostatečné.

Kvalitní náplně

Ať už si zvolíte jakýkoliv typ tiskárny, dbejte na výběr kvalitních náplní a objednávejte z ověřených e-shopů, jakým je tonerdepot.cz. Tonery Canon výhodně a mnoho jiných značek vybírejte z pohodlí svého domova.