Jak vybrat správné pneumatiky?

Bez pneumatik se dnes neobejde žádný automobil. Dokonce se jedná o jeho z nejdůležitějších součástí. A to z důvodu, že mají přímý vliv na bezpečnost. Jak vybrat ty pravé pneumatiky i pro svůj vůz? Podívejte se na naše rady.

Kupujte u profesionálů

Dnes se pneumatiky nabízejí i po různých bazarových serverech, nebo v obchodních centrech. Nutno však říci, že se nejedná o úplně nejlepší volbu. Z jakého důvodu? Obvykle jde různé čínské modely, které sice lákají cenou, ale jinak mohou mít i negativa. A sem patří:

  • Nekvalitní materiál
  • Rizika poškození během jízdy
  • Chybějící atesty

Proto je lepší vybírat pneumatiky u profesionálů, kde je na kvalitu kladem vždy velký důraz. Jedním z příkladů je eshop pneuok.cz, který zaručuje, že se s různými pochybnými značkami v nabídce nesetkáte.

Nutné je vybrat i správnou velikost

Druhým krokem, který je spojený se správným výběrem pneumatik, je rozhodně jejich správná velikost. Jak se zjistí ta pravá? Cest je několik. Když vybíráte pneumatiky v kvalitních eshopech, máte možnost vybrat svůj vůz, díky čemuž se vám zobrazí pouze ty rozměry, které jsou na něho určené. Ty však můžete najít i jinde. Konkrétně v technickém průkazu vašeho vozu. Na volbu správné velikosti lze jít ještě jinak. Pokud víte, že aktuálně používáte ty správné, tak se stačí podívat na rozměry zde uvedené a následně si pořídíte stejné.

Testy jsou dobrým vodítkem

Jak na základní kvalitu a také na rozměr, to již víte. Nyní se podívejme ještě na jednu věc. A tou jsou zcela určitě vlastnosti pneumatiky. Zde vám mohou s výběrem rozhodně pomoc různé nezávislé testy. I toto je vodítko ke správnému výběru. Poté už je jenom na vás, zda koupíte samostatné pneu, nebo i rozměrově vyhovující disky. A to buď moderní alu kola, která dobře vypadají a zaujmou svou lehkostí. Stejně tak lze jít i cestou klasiky, kterou jsou kola standardě plechová.