Jak rychle najít zaměstnání

Vaše práce vás nudí a nejste v ní spokojeni? Podnik, kde pracujete, ukončil svou existenci a se musíte porozhlédnout po nové práci? Cítíte se v práci nedoceněni, nechce se vám za prací daleko dojíždět nebo toužíte po volných víkendech? Důvodů ke změně zaměstnání existuje mnoho, bohužel je také hodně lidí přehlíží a než by riskli svůj odchod ze zaměstnání, kde se cítí nešťastní, raději mlčí. Není tak těžké učinit zásadní rozhodnutí a změnit svůj život k lepšímu. Skvělý pocit, který budete nejen z nového zaměstnání, ale už jen z pozvání na osobní schůzky, pohovory nebo výběrová řízení, se odrazí i ve vašem soukromém životě. Odpovědi na vámi zaslané životopisy na sebe nenechají dlouho čekat a vaše pozvednuté sebevědomí vám pomůže najít vaši „práci snů“. A jak takovou práci najít?

Výhody pracovních portálů

Možností, jak získat vysněnou práci existuje více, ovšem nejvíce efektivním způsobem se ukázalo být hledání práce přes pracovní portály. Inzerce práce zdarma je pro každého, kdo rozhodl změnit svůj život k lepšímu. Webový portál abecedaprace.cz poskytuje nabídky práce v mnoha různých oborech ze všech krajů. K dosažení „práce snů“ použijete jednoduchý a rychlý filtr a pak už jen stačí vybírat z nejlepších nabídek. Na vámi odeslaný životopis odpověď na sebe nenechá dlouho čekat.

Jak se připravit na pohovor

Nacvičte si pohovor před zrcadlem. Sami uvidíte své výrazy obličeje a můžete posoudit, kde končí hranice zdravého sebevědomí, které by nemělo u žádného pohovoru chybět, a mezi drzostí, která naopak nemá u pohovoru, co dělat. Otřepané otázky typu: Proč si máme vybrat právě vás? Jaký plat si představujete? Jaké máte dobré a špatné vlastnosti?“ Nacvičte si odpovědi a podpořte je znalostmi o společnosti ve které se o místo ucházíte. V dnešní digitální době jsou informace o společnostech každému přístupné. Ne nadarmo se říká, že štěstí přeje připraveným.