Dodávky patří mezi velmi oblíbené a především vytížené vozy

Ford Transit k pronájmu

Potřebujete převést zboží k zákazníkovi? Nevíte, jak přepravit nově zakoupený nábytek? Nemáte jak přepravit své zaměstnance na školení? V takovém případě se může každý obrátit na spolehlivé a profesionální služby autopůjčoven, které lze dnes najít skoro v každém regionu. Ještě před třiceti lety tyto služby byly nedostižné. V současné době jsou tyto služby velmi žádané a autopůjčovny mají jistě co nabídnout.

Proč právě pronájem dodávky

Je to jednoduché, začínající živnostníci nebo podnikatelé ještě nedisponují svými vlastními vozy a tak je pronájem ideálním řešením pro všechny. Koupě nového vozu je poměrně drahá záležitost a člověk by se hned nemusel upisovat v bance. Pronájem má mnohé výhody, které si také připisují i zefektivnění chodu celé společnosti a ušetří se také spoustu času.

Výhody pronájmu

Časová úspora pronájmu spočívá především v tom, že člověk má vůz prakticky ihned k dispozici a po celou dobu pronájmu. Po domluvě s autopůjčovnou si může zákazník nechat vozidlo přistavit na předem smluvené místo, což také šetří čas. Mezi další výhody určitě patří i to, že autopůjčovny nabízejí své služby mnohdy i 7 dní v týdnu, 24 hodin denně, což je jistě velmi přijatelné. Dále je třeba zmínit i to, že se zákazník nemusí starat o povinné ručení nebo jiné pojištění, o pravidelný servis, GPS navigace nebo dálniční známky.

Jaké služby autopůjčovny nabízejí

Jde především o krátkodobý nebo dlouhodobý pronájem. Ten krátkodobý je sjednáván na dobu až 30 dní. Je možné tedy zapůjčit si dodávku pro případ víkendového stěhování, právě zakoupeného nábytku, přepravu stavebního materiálu a podobně. Dlouhodobý pronájem je sjednáván na dobu daleko delší, než je jen měsíc. V takovém případě je zákazník přesvědčen, že potřebuje dodávku na delší dobu. Smlouva se uzavírá na dobu až 60 měsíců. Dlouhodobý pronájem je také známý pod názvem operativní leasing, což znamená, že každý měsíc musí zákazník zaplatit paušální nájemné. Po uplynutí této doby může zákazník podepsat novou smlouvu a má také nárok na nový vůz.

Jaké vozy může člověk najít v autopůjčovně

Vozový park každé autopůjčovny je plný spolehlivých a bezpečných vozů, které jistě splňují všechny požadavky pro bezpečnou jízdu. Jsou tu zastoupeny všechny světové značky, dodávky užitkové, osobní, ale i obytné, které v poslední době ukazují, jak lidé milují cestování a dobrodružstí. V každém případě se každá autopůjčovna snaží vyhovět všem zákazníkům a jejich požadavkům. Dodávky se pak liší velikostí, rozměrem a účelem. Je totiž velký rozdíl v tom, jetli si člověk zapůjčí nejmoderní minibus s velkou výbavou a zavazadlovým prostorem, když v podstatě potřebuje přepravit stavební materiál na chalupu.

Co je k pronájmu potřeba

Na co se nesmí při zapůjčení dodávky zapomenout? Určitě jsou potřeba platné doklady, tedy občanský a řidičský průkaz, dále je třeba počítat s vratnou kaucí a je vhodné se informovat i o tom, zda autopůjčovna nevyžaduje věk řidiče nad 21 let nebo jeho praktické zkušenosti s řízením vozu minimálnlě 2 roky.