Bezpečnost výrobní linky? Stačí jedna malá krabička

Doba se výrazně posunula. Už není potřeba zdlouhavě propojovat jednotlivé prvky. Stačí vám jedna malá krabička, která zajistí bezpečnost celé výroby.

Bezpečnost strojů i lidí, kteří je ovládají, musí být na prvním místě. A konstruktéři na to pokaždé hledí. Díky bezpečnostní technice je tak možné zabránit rizikům zranění i poškození strojů. Vy tak ušetříte peníze za nákup nové techniky a zároveň ochráníte svoje zaměstnance.

    1. Vše v jedné krabičce

Celou řadu bezpečnostních prvků zajišťuje bezpečnostní modul. Ten dokáže obstarat funkce jako je nouzové zastavení, dvouruční ovládání, ale také hlídání světelných závor. Moderní moduly jsou zakoponované přímo do jedné krabičky. Díky tomu odpadá nutnost propojovat hned několik standardních bezpečnostních relé kvůli dosažení stejné funkcionality.

Ještě lepší zprávou pro majitele výrobních linek pak může být fakt, že do moderního bezpečnostního modulu je možné implementovat i řízení automatizovaných procesů. Toho všeho lze dosáhnout poměrně jednoduše bez nutnosti návaznosti bezpečnostních obvodů. Samotné ovládání pak zvládne téměř každý. není totiž potřeba znalost programování jako u běžných bezpečnostních PLC.

    1. Dokonalá bezpečnost

O základní bezpečnost se stará také nožní spínač. Nožní spínače mohou v případě potřeby celé zařízení odpojit od sítě a zajistit tak bezpečí v případě ohrožení. Celé zařízení pak může nabídnout vysokou spolehlivost i díky rychlé detekci nebezpečí a automatické aktivaci bezpečnostních funkcí. Právě kvůli bezpečnosti jsou k dispozici čtyři testovací signály.

Speciálně uzpůsobený testovací signál se stará o kontrolu stavu obvodu a bezpečnostního vstupu přístroje. Zároveň zajišťuje monitoring a případné odpojení ze sítě při poruše. Signály zkrátka zajišťují precizní způsob vyhodnocení a rychlou reakci v případě potřeby.